Spiritual

দীপাৱলীৰ দিনা নিশ্চয়কৈ ৰোপণ কৰক এই ৫ বিধ গছ , খোল খাব ভাগ্যৰ দুৱাৰ

Diwali 2023: পোহৰৰ উৎসৱ হোৱাৰ উপৰিও বহু জ্যোতিষীয় কাৰণত দীপাৱলী উৎসৱক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত আমি ঘৰত বন্তি জ্বলাই ঘৰখন বিভিন্ন ধৰণৰ লাইট আৰু ৰঙেৰে সজাই লওঁ। এই উৎসৱক আৰু অধিক বিশেষ কৰি তুলিবলৈ আপোনাৰ ঘৰত কিছুমান বিশেষ গছ-গছনি ৰোপণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

এই দিনটোত যদি আপুনি কিছুমান গছ-গছনি ঘৰলৈ আনে তেন্তে ই আপোনাৰ জীৱনত সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনিব পাৰে আৰু লগতে আপোনাৰ ঘৰত ধন-সম্পত্তিৰ পথো মুকলি কৰিব পাৰে। ঘৰৰ বাবে কিছুমান উদ্ভিদক অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু ইতিবাচক শক্তিৰ প্ৰবাহ বজাই ৰাখে।

দীপাৱলীৰ দিনা ৰোপণ কৰা গছ-গছনিয়ে আপোনাৰ উদযাপনক সজীৱ আৰু পৰিৱেশ অনুকূল কৰি তুলিব পাৰে। গছ ৰোপণ বহু কাৰণত ঘৰৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষী ড° আৰতি দহিয়া জীৰ পৰা জনো আহত দীপাৱলীত কোনবোৰ গছ ৰোপণ কৰিলে সুখৰ আগমন হয়।

তুলসী গছ

দীপাৱলীৰ দিনা ঘৰত তুলসী গছ ৰোপণ কৰিলে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব। আচলতে তুলসী গছক দেৱী লক্ষ্মীৰ ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু যদি আপুনি দীপাৱলীৰ দিনা ঘৰত ৰোপণ কৰে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে অতি শুভ হ’ব পাৰে আৰু দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ সদায় ইয়াৰ লগত থাকে।

এইবাৰ মূল দীপাৱলী দেওবাৰে পৰিব আৰু এই দিনটোত তুলসী স্পৰ্শ নিষিদ্ধ, সেয়েহে ধনতেৰাছৰ দিনটোতে যদি আপুনি ঘৰত তুলসী গছ ৰোপণ কৰে তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে অধিক শুভ হ’ব। তুলসী উদ্ভিদ হিন্দু ধৰ্মৰ অন্যতম পবিত্ৰ উদ্ভিদ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু ঘৰত ৰোপণ কৰাৰ সময়ত নিয়ম-নিৰ্দেশনাবোৰ মনত ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

যদি আপুনি এই গছজোপা দীপাৱলীত ঘৰলৈ আনি কাৰ্তিক মাহত নিয়মিতভাৱে ইয়াৰ আৰতি কৰে, তেন্তে ই সমৃদ্ধিৰ ইংগিত দিয়ে।

অপৰাজিতা গছ

অপৰাজিতা গছ আৰু ফুলক দেৱী লক্ষ্মীৰ প্ৰিয় ফুল বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু দীপাৱলীৰ দিনা যদি ঘৰত ৰোপণ কৰে তেন্তে ই আপোনাৰ ঘৰত সুখৰ বাট মুকলি কৰিব পাৰে। এই গছজোপা ঘৰত ৰোপণ কৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব পাৰে আৰু আপুনি সুখী জীৱনৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে।

দীপাৱলীৰ দিনা লক্ষ্মী পূজাত যদি এই উদ্ভিদৰ নীলা ফুল আগবঢ়ায় তেন্তে ই জীৱনত সফলতা লাভ কৰাত সহায় কৰে। অপৰাজিতা উদ্ভিদ যিকোনো পূজাৰ বাবে অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি আপুনি দীপাৱলীৰ দিনা ঘৰত এই গছ ৰোপণ কৰে আৰু ইয়াৰ পৰা ভাল ফুল উৎপন্ন হয়, তেন্তে ই দেৱী লক্ষ্মী সুখী হোৱাৰ লক্ষণ হ’ব পাৰে।

দীপাৱলীত ধন উদ্ভিদ আনিব পাৰে(মানি প্লেন্ত)

মানি প্লেন্ত ঘৰৰ বাবে অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু দীপাৱলীত ঘৰলৈ আনিলে সমৃদ্ধি অনাত সহায় কৰে। দীপাৱলীত মানি প্লেন্ত ৰোপণ কৰিলে দেৱী লক্ষ্মী আপোনাৰ ঘৰলৈ আনে আৰু সদায় সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে।

বিশ্বাস হৈছে যে টকাৰ গছটো সদায় এনে ঠাইত ৰাখিব লাগে য’ৰ পৰা কোনেও ইয়াৰ পাত ছিঙি লৈ যাব নোৱাৰে। যদি আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা মানি প্লেন্তটো আন কোনোবাই লৈ যায় তেন্তে আপোনাৰ সমৃদ্ধি তেওঁৰ লগত যায়। ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰত মানি প্লেন্ত ৰোপণ নকৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

ফেং ছুই আৰু বাস্তু পৰম্পৰাত ধনৰ উদ্ভিদ সদায় সমৃদ্ধি আৰু ধন-সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত হৈ আহিছে। ইয়াৰ হৃদয় আকৃতিৰ পাতবোৰে ইয়াক অধিক ইতিবাচক কৰি তোলে। দীপাৱলীত আনি সজ্জাসজ্জিত পাত্ৰত ৰোপণ কৰিলে বৰ শুভ।

হৰশিংগৰ উদ্ভিদ

ঘৰৰ সুখৰ বাবে হৰশিংগাৰক অতি উত্তম বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু এই গছজোপা ঘৰত ৰাখিলে ঘৰত সদায় ধনাত্মক শক্তি থাকে। এই গছজোপা ইতিমধ্যে আপোনাৰ ঘৰত থাকিলেও ঘৰলৈ নতুন গছ এটা আনি ৰোপণ কৰক। হৰশিংগাৰ উদ্ভিদ ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ লক্ষ্মীৰ প্ৰিয় উদ্ভিদ বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু ইয়াৰ ফুল মাতৃ দেৱীৰ ওচৰত আগবঢ়াই তেওঁৰ আশীৰ্বাদ সদায় থাকে।

দীপাৱলীৰ দিনা লক্ষ্মী পূজাৰ সময়ত দেৱী লক্ষ্মীক কমেও পাঁচটা ফুল আগবঢ়াই এই ফুলবোৰ ঘৰৰ নিৰাপদ স্থানত ৰাখিব লাগিব। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব আৰু ধনৰ প্ৰবাহ অব্যাহত থাকিব।

দীপাৱলীৰ দিনা যদি এই গছবোৰৰ এটাও ঘৰলৈ আনে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে অতি শুভ হ’ব পাৰে আৰু দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ বছৰটো আপোনাৰ ঘৰত থাকে।

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button