বেয়া সময় অহাৰ আগতেই মেকুৰীয়ে দিয়ে এই ৪টা সংকেত, দেখা মাত্ৰে সজাগ হওঁক

জ্যোতিষৰ ক্ষেত্ৰত যিকোনো প্ৰাণী বা চৰাইৰ নিজস্ব গুৰুত্ব আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে যিকোনো জীৱ আকাশী পদাৰ্থৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হয় আৰু তাৰ ভিতৰত এটা হ’ল মেকুৰী। কোনো কোনো সংস্কৃতিত মেকুৰীক বেয়া শংকা হিচাপে দেখা যায় আৰু কোনো কোনো সংস্কৃতিত ইয়াক শুভ প্ৰাণী হিচাপে পূজা কৰা হয়।

ৰহস্যময় স্বভাৱ আৰু অলৌকিক অন্তৰ্দৃষ্টিৰ বাবে মেকুৰীকো বিভিন্ন লক্ষণৰ আগজাননী দিয়া বুলি গণ্য কৰা হয়। মূলতঃ মেকুৰী এটাই যেতিয়াই খোজকাঢ়ি যাওঁতে ৰাস্তা পাৰ হয়, তেতিয়াই ইয়াক কোনোবা অপ্ৰীতিকৰ ঘটনাৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হয়।

একে সময়তে সপোনত মেকুৰী বা বাস্তৱ জীৱনত মেকুৰী কান্দি থকা দেখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয় আৰু আপোনাৰ জীৱনত পৰিৱৰ্তন আনিব পৰা কোনোবা এটা পৰিঘটনাৰ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়।

একেদৰে জ্যোতিষতো বিশ্বাস কৰা হয় যে মেকুৰীয়ে কেতিয়াবা এনেকুৱা চিন দিয়ে যাৰ দ্বাৰা আপুনি আগন্তুক বেয়া সময়ৰ আগজাননী দিব পাৰে। মেকুৰীৰ পৰা পোৱা এই চিনবোৰৰ বিষয়ে জ্যোতিষী পণ্ডিত ৰমেশ ভোজৰাজ দ্বিবেদীৰ পৰা জানো আহক।

মেকুৰী অস্থিৰ হৈ থকা

যদি আপুনি কেতিয়াবা আপোনাৰ চাৰিওফালে মেকুৰী এটাক অস্থিৰ অনুভৱ কৰা দেখা পায় বা মেকুৰীটোৱে কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ অবিৰতভাৱে কান্দি থকা দেখা পায়, তেন্তে ই আপোনাৰ জীৱনত কোনো নেতিবাচক লক্ষণৰ কাৰণ হ’ব পাৰে। আচলতে বিশ্বাস কৰা হয় যে মেকুৰীটোৰ আগন্তুক পৰিঘটনাৰ আগজাননী থাকে, সেইবাবেই যেতিয়া মেকুৰীটোক দুখী যেন লাগে, তেতিয়া ই আপোনাৰ জীৱনত কিবা এটা ডাঙৰ সমস্যা আহিব বুলি লক্ষণ হ’ব পাৰে।

এইটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে জড়িত সমস্যা হ’ব পাৰে বা আৰ্থিক লোকচানৰ লক্ষণো হ’ব পাৰে। মেকুৰী এটাক বিচলিত হোৱাটো আহিবলগীয়া জীৱনৰ বাবে সতৰ্কবাণী হিচাপে চাব পাৰি।

মেকুৰীৰ চিঞৰ-বাখৰে এই সংকেত দিয়ে

জ্যোতিষশাস্ত্ৰত বিশ্বাস কৰা হয় যে কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ মেকুৰী এটাই কান্দিলে ই আপোনাৰ জীৱনলৈ আহিব পৰা কিবা ডাঙৰ বিপদৰ লক্ষণ হ’ব পাৰে। জীৱনত কোনো ডাঙৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’লেহে মেকুৰী এটাই হঠাৎ কান্দে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

মেকুৰী সাধাৰণতে স্বাধীন স্বভাৱৰ বাবে জনাজাত যদিও ইহঁতৰ কান্দোনক অসুবিধাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া বুলি ব্যাখ্যা কৰিব পাৰি। মেকুৰী এনে এটা প্ৰাণী বুলি জনা যায় যিয়ে কেতিয়াও কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ প্ৰতিক্ৰিয়া নকৰে।

ইয়াৰ কান্দোনটোৱে ইংগিত দিয়ে যে আপোনাৰ ভৱিষ্যত জীৱন হয়তো কিছুমান সমস্যাৰে ভৰি থাকিব। ইয়াৰ লগতে মেকুৰীয়ে অস্বাভাৱিক শব্দ কৰাকো নেতিবাচক লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়।

ঘৰত মেকুৰীৰ মৃত্যু বা আপোনাৰ পৰা মেকুৰীৰ মৃত্যু

বিশ্বাস কৰা হয় যে যদি আপোনাৰ ঘৰত মেকুৰী এটাৰ মৃত্যু হয় বা আপুনি নিজেই জানি বা অজানিতে মেকুৰীটোক হত্যা কৰে তেন্তে এইবোৰ আপোনাৰ জীৱনৰ বাবে নেতিবাচক লক্ষণ। অকাৰণতে মেকুৰী এটাক হত্যা কৰিলে পাপ হ’ব পাৰে।

এনে পৰিস্থিতিত ব্যক্তিজনে শাৰীৰিক সমস্যাত ভুগিব পাৰে বা তেওঁৰ জীৱনত কিছু অকাল নেতিবাচক পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। মেকুৰীৰ মৃত্যুৱে এইটোও সূচায় যে আপোনাৰ ঘৰলৈ কোনো ডাঙৰ ৰোগ আহিব বা আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ কোনোবাই শাৰীৰিক বিষত ভুগিব পাৰে। যদি কিবা কাৰণত আপোনাৰ মেকুৰীৰ মৃত্যু হয়, তেন্তে এই পাপক জয় কৰিবলৈ আপুনি পণ্ডিত বা জ্যোতিষী এজনৰ পৰা সমাধান বিচাৰিব লাগিব।

দুটা মেকুৰীৰ যুঁজ

দুটা মেকুৰীৰ মাজত যুঁজ কৰাটো কেতিয়াও আপোনাৰ জীৱনৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ ভিতৰত বা আশে-পাশে মেকুৰীক যুঁজি থকা দেখিছে, তেন্তে বুজি লওক যে আপোনাৰ জীৱনত কিবা এটা ডাঙৰ সমস্যা আহিব।

মেকুৰীৰ কাজিয়াও আপোনাৰ জীৱনৰ যুঁজৰ লক্ষণ হ’ব পাৰে। সম্ভৱ মেকুৰীৰ যুঁজে আপোনাৰ জীৱনতো সংঘাত হ’ব বুলি ইংগিত দিছে। মেকুৰীৰ যুঁজৰ বিষয়ে সচেতন হ’বলৈ আৰু পাৰস্পৰিক যুঁজৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ উপায় বিচাৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

যদি আপুনিও মেকুৰীৰ সৈতে জড়িত এইবোৰৰ কোনো এটা লক্ষণ দেখিছে, তেন্তে বুজি লওক যে আপোনাৰ জীৱনত এটা বেয়া সময় আহিবলৈ ওলাইছে। যদিও এইটো কেৱল জ্যোতিষৰ ভৱিষ্যদ্বাণী আৰু আপোনাৰ জীৱনত কিবা এটা সমস্যা হ’ব বুলি সদায় প্ৰয়োজনীয় নহয়, কিন্তু ইয়াক আপোনাক সতৰ্ক কৰাৰ উপায় বুলি গণ্য কৰা হয়।

Leave a Comment