বিবাহৰ বাধাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ নিশ্চিতভাৱে এই প্ৰতিকাৰসমূহ চেষ্টা কৰক।

বিবাহৰ প্ৰতিকাৰ: বহু সময়ত বিবাহৰ বয়স হোৱাৰ পিছতো বিবাহৰ সম্ভাৱনা বাস্তৱায়িত নহয় বা কৰা কামত বাধাৰ সৃষ্টি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ কাৰণ হ’ব পাৰে ৰাশিফলৰ দোষো। কিছুমান মানুহৰ বিবাহত অহৰহ বাধাৰ সৃষ্টি হয়, যাৰ ফলত মানসিক চাপৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। এনে সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ জ্যোতিষত কিছু সমাধানৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। এই ব্যৱস্থাসমূহ পালন কৰিলে বিবাহৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাবলৈ আৰম্ভ কৰে।

জ্যোতিষীসকলৰ মতে বৃহস্পতি আৰু শুক্ৰক বিবাহৰ কাৰক হিচাপে গণ্য কৰা হয়। ছোৱালীৰ বাবে বৃহস্পতি গ্ৰহটোৱেই বিবাহৰ বাবে দায়বদ্ধ, আনহাতে শুক্ৰ গ্ৰহই ল’ৰাৰ বাবে বিবাহৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি কৰে। যদি কোনোবা ছোৱালীৰ ৰাশিফলত বৃহস্পতি শক্তিশালী হয়, তেন্তে বিবাহৰ সম্ভাৱনা অতি সোনকালে গঢ় লৈ উঠে। কিন্তু যদি ই দুৰ্বল হয় তেন্তে বিবাহত বাধাৰ সৃষ্টি হয়। এনে পৰিস্থিতিত এই প্ৰতিকাৰবোৰ কৰি ৰাশিফলত বৃহস্পতিৰ অৱস্থান শক্তিশালী কৰিব পাৰি, এইবোৰৰ বিষয়ে জনাওক।

বিবাহত বাধাৰ বাবে এই ব্যৱস্থাসমূহ গ্ৰহণ কৰক

বিবাহ সম্পৰ্কীয় সমস্যাই প্ৰায়ে মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰে। এই বাধাসমূহ অতিক্ৰম কৰিবলৈ শুকুৰবাৰে এজন বিশেষভাৱে সক্ষম ব্যক্তিক কোনো উপযোগী বস্তু বা সুগন্ধি দান কৰক। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই কাম কৰিলে অতি সোনকালে বৈবাহিক সুখৰ সৃষ্টি হয়।

বহু সময়ত বিবাহ সম্পৰ্কীয় সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ কিছু সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিবলগীয়া হয়। শুক্ল পক্ষৰ প্ৰথম সোমবাৰে বজাৰৰ পৰা দুটা মুকুতা ঘৰলৈ আনি নিজৰ ওপৰত সাতবাৰ ঘূৰাই এটা মুকুতা নদীত ভাঁহি দিয়ে। আনটো সদায় লগত ৰাখক। ইয়াৰ দ্বাৰা বিবাহ সম্পৰ্কীয় কামত থকা বাধাসমূহ দূৰ হ’ব।

যদি বাৰে বাৰে বিয়া পলম হৈছে, তেন্তে শুক্ল পক্ষৰ প্ৰথম বৃহস্পতিবাৰে এটা পাত্ৰত দুটা ইলাচি ৰাখক। তাৰ লগতে পাঁচ প্ৰকাৰৰ মিঠাই ৰাখক, আৰু পিছত ঘিউৰ লেম্প জ্বলাই এই সকলোবোৰ মাতৃ দেৱীক অৰ্পণ কৰক।

বিবাহ পৰিকল্পনাত যদি কিবা বাধা আহি পৰে, তেন্তে ঘৰৰ দক্ষিণ-পশ্চিম ঠাইত প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া জেচমিন তেলৰ লেম্প জ্বলায়। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কৰিলে বিবাহৰ প্ৰতিবন্ধকতা দূৰ হয়।

বিবাহৰ বাধাবোৰো গ্ৰহৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। পানীত ডাঙৰ ডাঙৰ ইলাচি দি উতলাই লওক। গা ধোৱা পানীত মিহলাই লওক। এই পানীত স্নান কৰিলে শুক্ৰ দোষ নাইকিয়া হ’ব বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

যদি কোনো ছোৱালীয়ে বিবাহ জীৱনত সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে বৃহস্পতিবাৰে ৰোজা ৰাখিব লাগে। আজিৰ দিনটোত তেওঁ হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধিব লাগিব। এই সময়ত কলগছত পানী আগবঢ়াওক। ইয়াৰ বাহিৰেও আঠুৱাৰ তলত হালধীয়া কাপোৰেৰে মেৰিয়াই এটুকুৰা হলুদ ৰাখক। ইয়াৰ ফলত বিবাহ হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

Leave a Comment