ভক্তসকলে এই পদ্ধতিৰে হনুমান চলিছা পাঠ কৰক, ৰোগ আৰু দোষৰ পৰা সকাহ পাব।

হনুমান চলিছা নিয়ম: ভক্তসকলে এই পদ্ধতিৰে হনুমান চলিছা পাঠ কৰক, ৰোগ আৰু দোষৰ পৰা সকাহ পাব। হনুমান জী ভগৱান শ্ৰীৰামৰ ভক্ত হিচাপে পৰিচিত। বহু ভক্তই ভগৱান হনুমানৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰি হনুমান চলিছা পাঠ কৰে। কিন্তু যদি আপুনি এই পদ্ধতিৰে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰে তেন্তে আপুনি বজৰংগবলীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে যাৰ বাবে আপুনি জীৱনত শুভ ফল দেখিবলৈ পায়।

হিন্দু বিশ্বাস অনুসৰি মঙলবাৰক বিশেষভাৱে ভগৱান হনুমানক উৎসৰ্গিত বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোত হনুমান চলিছা পাঠ কৰাটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। ইয়াৰ উপৰিও দৈনিক হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰিলেও আচৰিত ধৰণৰ উপকাৰ পোৱা যায়। গতিকে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰাৰ সময়ত কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে জানো আহক।

এই পদ্ধতিৰে আবৃত্তি কৰক

প্ৰথমতে গা ধোৱা আদিৰ পিছত পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পিন্ধিব। চালিছা পাঠ কৰাৰ সময়ত ৰঙা কাপোৰ পিন্ধাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ পিছত বিশুদ্ধ ঘিউ বা তিল তেলৰ লেম্প জ্বলাই চালিছা পাঠ আৰম্ভ কৰক। মনতে হনুমান জীক স্মৰণ কৰি থাকক। শাস্ত্ৰত বৰ্ণনা কৰা হৈছে যে হনুমান চলিছা পাঠ কৰাৰ সময়ত সাধকৰ মুখখন পূব বা দক্ষিণ দিশলৈ হ’ব লাগে। চলিছা সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত বজৰংগবলী জীক লাড়ু আগবঢ়াওক।

এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব

হনুমান চলিছা আবৃত্তিৰ সময়ত বিশুদ্ধতাৰ বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। দৈনিক হনুমান চলিছা পাঠ কৰা ভক্তসকলে মাংস আৰু সুৰা সেৱনৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে। চলিছা আবৃত্তিৰ সময়ত কোনো ধৰণৰ নেতিবাচক আৱেগ আহিব নিদিব আৰু সম্পূৰ্ণ ভক্তিৰে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰক। লগতে হনুমান চলিছা দিনে তিনিবাৰ পাঠ কৰাটো উপকাৰী বুলি বিবেচিত হয়।

এই ভুলবোৰ নকৰিব

যেতিয়াই হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰিবলৈ বহিব, তেতিয়াই মনলৈ কোনো ধৰণৰ নেতিবাচক চিন্তা নানিব। কাৰণ এনে কৰিলে হনুমান চলিছা আবৃত্তিৰ সম্পূৰ্ণ সুফল পোৱা নাযায়। হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰি থাকোঁতে সমগ্ৰ মনোযোগ ইয়াৰ ওপৰত কেন্দ্ৰীভূত কৰি ৰাখক। কোনো ধৰণৰ কথা-বতৰা নকৰিব, তেতিয়াহে হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ পাব পাৰিব।

এইবোৰ কথা মনত ৰাখিব

মঙলবাৰে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰাটোৱেই উত্তম বুলি বিবেচিত হয়। ইচ্ছা কৰিলে হনুমান চলিছাও দৈনিক আবৃত্তি কৰিব পাৰে। যেতিয়াই আপুনি হনুমান চলিছা পাঠ কৰিবলৈ বহিব তেতিয়াই আপোনাৰ ওচৰত পানীৰে ভৰা পাত্ৰ এটা ৰাখক আৰু হনুমান চলিছা পাঠ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত এই পানী সেৱন কৰক। এনে কৰিলে আপুনি জীৱনত শুভ ফল দেখিবলৈ পাব।

Leave a Comment