বুধ বাৰে গোপনে কৰক এই কাম ।প্রভু গনেশৰ কৃপাত দূৰ হব সকলো ধন টকা পইছাৰ সমস্যা।

হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান গণেশৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান। ভগৱান গণেশক প্ৰথম পূজাযোগ্য দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। সকলো ধৰণৰ পূজা, শুভ আৰু শুভ কামত গণেশক প্ৰথমে পূজা কৰা হয়। বুধবাৰটো ভগৱান গণেশৰ পূজাৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰা হয়। এই দিনটোত ভক্তসকলে ভগৱান গণেশক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ প্ৰাৰ্থনা কৰে। জ্ঞান আৰু প্ৰজ্ঞাৰ দাতা হোৱাৰ লগতে ভগৱান গণেশক বাধা আঁতৰোৱা বুলিও কোৱা হয়।

জ্যোতিষৰ মতে যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহৰ দুৰ্বল অৱস্থাত থাকে তেন্তে বুধবাৰে সেউজীয়া মগুৰ কিছু প্ৰতিকাৰ কৰিলে উপকাৰী হ’ব পাৰে। যিকোনো ধৰণৰ সমস্যা সমাধানৰ বাবে বুধবাৰে কিছুমান বিশেষ সমাধানৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে, চেষ্টা কৰি যিবোৰ আপুনি আপোনাৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। আমাক জনাওক।

দুৱৰি বনৰ প্ৰতিকাৰ

বিশ্বাস কৰা হয় যে দুৰ্ভা অৰ্থাৎ দুৱৰি ঘাঁহ ভগৱান গণেশৰ অতি প্ৰিয়। বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ ওচৰত দুৱৰি অৰ্পণ কৰিব লাগে। ৰাতিপুৱা স্নান কৰি মন্দিৰলৈ গৈ ভগৱান গণেশৰ চৰণত ১১ বা ২১ টা দুৱৰিৰ গোট ৰাখক। এই সমাধানৰ লগে লগে জীৱনত চলি থকা সমস্যাবোৰ ক্ৰমান্বয়ে শেষ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিব। বুধবাৰে ভগৱান গণেশক পূজা কৰিবলৈ মন্দিৰলৈ গ’লে সেউজীয়া কাপোৰ পিন্ধিব। কাৰণ সেউজীয়া ৰং ভগৱান গণেশৰ অতি প্ৰিয় বুলি গণ্য কৰা হয়।

সেউজীয়া মগু মাহৰ প্ৰতিকাৰ

ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ আৰু ৰাশিফলত দুৰ্বল বুধক শক্তিশালী কৰিবলৈ সেউজীয়া মগু দালি চাউলৰ লগত মিহলাই দান কৰিব লাগে। এই মগু দালিও প্ৰস্তুত কৰি সেৱন কৰিব পাৰি। বুধবাৰে সেউজীয়া মগু অংকুৰিত কৰি চৰাইক খুৱাই দিলেও ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰি।

বুধ গ্ৰহক শক্তিশালী কৰক

যদি বুধ গ্ৰহটোৱে ৰাশিফলত বেয়া প্ৰভাৱ দিছে, তেন্তে কোনো দুখীয়া, আৰ্তজনক সেউজীয়া মগু মাহ দান কৰি বা বুধবাৰে কোনো মন্দিৰলৈ গৈ বুধ গ্ৰহৰ কুপ্ৰভাৱ নাইকিয়া হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে।

বুধৰ দোষ

জ্যোতিষৰ মতে যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহটো দুৰ্বল অৱস্থাত থাকে, তেন্তে তেওঁ পিত্ৰু পক্ষৰ পৰা বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। ইয়াৰ প্ৰতিৰোধৰ বাবে ভগৱান গণেশক আপোনাৰ ঘৰত স্থাপন কৰি নিয়মিতভাৱে প্ৰতিদিনে পূজা কৰিব লাগে। এনে কৰিলে ৰাশিফলত থকা দুৰ্বল বুধ গ্ৰহৰ দোষ শান্ত হয়

Leave a Comment