পুৰুষে কেনেকৈ নিজৰ যৌন জীৱন উন্নত কৰিব পাৰে?

আজিও আমাৰ দেশত যৌনতাৰ সন্দৰ্ভত একেটা পৰম্পৰাগত চিন্তাধাৰাই প্ৰচলিত যে যৌন জীৱন উন্নত কৰাটো পুৰুষৰ দায়িত্ব। সাধাৰণতে মহিলাসকলে উদ্যোগ লোৱা নাই, কাৰণ তেওঁলোকে ভাবে যে সেয়া পুৰুষৰ কাম আৰু তেওঁলোকৰ মনত ক’ৰবাত এটা আশংকা থাকে যে যদি তেওঁলোকে উদ্যোগ লয় তেন্তে স্বামীয়ে তেওঁলোকৰ চৰিত্ৰত আঙুলিয়াই দিব পাৰে। এই সকলোবোৰ কাৰণতে যৌন জীৱন উন্নত কৰাটো পুৰুষৰ দায়িত্ব। এই টিপছৰ জৰিয়তে আপুনি কেনেকৈ আপোনাৰ যৌন জীৱন উন্নত কৰিব পাৰে আমাক জনাওক।

ইয়াতকৈ ভাল যৌন জীৱন কি?

বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে এজন পুৰুষৰ বাবে তেওঁৰ সংগীক একাধিক অৰ্গাজম দিয়াটোৱেই উত্তম যৌনতা, আনহাতে আনৰ বাবে ৩ মিনিট স্থায়ী হোৱাটোৱেই উত্তম। যদি আপোনাৰ সংগী আপোনাৰ যৌন আচৰণত সুখী আৰু সন্তুষ্ট, তেন্তে সেয়া আপোনাৰ বাবে এক উন্নত যৌন জীৱন। ইয়াত আমি আপোনালোকক কিছুমান টিপছ কৈছো, যাৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ অসন্তুষ্ট যৌন জীৱন উন্নত কৰিব পাৰে।

আঠুৱাৰ কথা গুৰুত্বপূৰ্ণ

পুৰুষে প্ৰায়ে ইয়াক আওকাণ কৰে। তেওঁলোকে অনুভৱ কৰে যে চুমা খোৱাৰ দৰে কথা কোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয়। বিশ্বাস কৰক, যৌন সম্পৰ্ক আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আঠুৱাৰ কথা কোৱাটোৱে আপোনালোক দুয়োকে যথেষ্ট উত্তেজিত কৰি তুলিব পাৰে। আপোনাৰ সংগীক সুধিব যে তাই কি ভাল পায়, তাই কি বিচাৰে আৰু তাইৰ কল্পনাবোৰ জানি লওক। ইয়াৰ পিছত আপোনালোক দুয়োজনে এটা ভাল আৰু সুখদায়ক যৌন অধিবেশন উপভোগ কৰিব পাৰিব।

ভুল বুজাবুজিৰ পৰা ওলাই যাওক

বেছিভাগ পুৰুষেই নিজৰ যৌন জীৱনৰ বিষয়ে আন কাৰোবাৰ লগত আলোচনা কৰি ভাল নাপায়। সেইবাবেই তেওঁলোকৰ মনত বহু ভুল ধাৰণা বাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে। তেওঁলোকে অনুভৱ কৰে যে আনে বহুত ভাল যৌন জীৱন উপভোগ কৰি আছে, কিন্তু মই একো ভাল কাম কৰিব পৰা নাই। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, বেছিভাগ মানুহেই ১০ দিনত এবাৰ যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰে, যদি আপোনাৰ লগতো একেই অৱস্থা হৈছে তেন্তে চিন্তা নকৰিব আৰু এই ভুল বুজাবুজিৰ পৰা ওলাই যাওক।

পৰ্ণৰ লগত তুলনা নকৰিব

যদি আপুনি আপোনাৰ যৌন জীৱনক পৰ্ণ জীৱনৰ সৈতে তুলনা কৰে তেন্তে আপুনি কেতিয়াও সুখী নহ’ব। পৰ্ণ উদ্যোগৰ কাম হৈছে মানুহক মনোৰঞ্জন দিয়া। এয়া তেওঁলোকৰ কাম, ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকে বিভিন্ন ধৰণৰ ড্ৰাগছ আদিৰ সহায় লয়, যাৰ বাবে ইমান বিশাল ভিডিঅ’ শ্বুট কৰা হয়। ই এখন চিনেমা আৰু ছবিখনৰ শ্বুটিং এবাৰতে নহয়, ইয়াৰ বহুতো ভিন্ন শ্বট আছে। ইয়াত দেখুওৱা ষ্টাণ্টবোৰ কেতিয়াও আপোনাৰ সংগীৰ ওপৰত চেষ্টা নকৰিব আৰু তেওঁ আপোনাৰ বাবে পৰ্ণৰ দৰে সকলো কাম কৰিব বুলি আশা নকৰিব।

আকাৰৰ কথা পাহৰি যাওক

পুৰুষসকল প্ৰায়ে নিজৰ লিংগৰ আকাৰক লৈ বিভ্ৰান্ত হৈ থাকে। তেওঁলোকে ভয় কৰে যে তেওঁলোকৰ সংগী অসন্তুষ্ট হ’ব পাৰে, কাৰণ এনেকুৱা হ’লে তেওঁলোকৰ যৌন জীৱন নষ্ট হ’ব। কিন্তু আপুনি বুজিব লাগিব যে আপোনালোক দুয়োৰে আনন্দৰ দৰে আকাৰৰ কোনো গুৰুত্ব নাই। যদি দুয়োজনেই সুখী, তেন্তে আপোনাৰ আকাৰ কি হওক বা নহওক, সেইটো ডাঙৰ কথা নহয়।

যৌন অংগৰ যত্ন লোৱা

প্ৰতিজন পুৰুষে নাৰীৰ যৌন অংগৰ বিষয়ে জনা উচিত, ইয়াৰ দ্বাৰা দুয়োৰে যৌন সম্পৰ্কত অধিক আনন্দ পোৱা যায় আৰু যৌন জীৱন উন্নত হয়। দুয়োজনে ইজনে সিজনৰ চেনচেচনেল অংশৰ বিষয়ে জনা উচিত। ই আপোনাৰ যৌন জীৱনত এক বেলেগ অনুভৱৰ সৃষ্টি কৰে। যদি আপুনি এই কৌশলটো চেষ্টা কৰে তেন্তে আপোনাৰ যৌন জীৱন নিশ্চিতভাৱে ৰোমাঞ্চকৰ হ’ব।

Leave a Comment