এইবোৰ বস্তু তুলসী গছৰ ওচৰত ৰাখক, ঘৰখন সুখেৰে ভৰি পৰিব

হিন্দু ধৰ্মত ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী তুলসীত বাস কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। হিন্দু ধৰ্মৰ আন দেৱ-দেৱীৰ দৰে তুলসী পূজাৰ পৰম্পৰাও আছে। এনে অৱস্থাত তুলসীৰ ওচৰতে কিছুমান শুভ বস্তু ৰাখিব পাৰি। ইয়াৰ পৰা আপুনি আপোনাৰ জীৱনত লাভ দেখিব পাৰে। সেইবোৰ কথা কি জানো আহক।

তুলসী উদ্ভিদ প্ৰধানকৈ হিন্দু অনুগামীৰ ঘৰত পোৱা যায় আৰু ইয়াক বিশেষকৈ ৰাতিপুৱা আৰু গধূলি পূজা কৰা হয়। হিন্দু বিশ্বাস অনুসৰি তুলসী সেৱা আৰু পূজা কৰি ভক্তই লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত তুলসীৰ লগত জড়িত এই নিয়মবোৰ মনত ৰাখিলে ই আপোনাৰ বহু সমস্যা সমাধান কৰিব পাৰে।

নিশ্চিতভাৱে এই কামটো কৰক

শালীগ্ৰাম ভগৱান বিষ্ণুৰ এক ৰূপ বুলি ধৰা হয়। এনে অৱস্থাত তুলসী গছৰ পূব দিশত শালীগ্ৰাম ৰাখিব পাৰি। ইয়াৰ লগে লগে ভগৱান বিষ্ণুৰ লগতে মাতৃ লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদো আপোনাৰ ওপৰত ৰৈ যায়। ইয়াৰ লগতে ভগৱান শলিগ্ৰাম গা ধোৱাৰ পিছত তেওঁৰ প্ৰসাদত তুলসী পাত যোগ কৰিব লাগিব।

লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব

লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া তুলসীৰ সন্মুখত ঘিউৰ দীপ জ্বলোৱাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ লগতে আটাৰ লেম্প এটাত ঘিউ ভৰাই তুলসীৰ ওচৰত জ্বলাই দিবও পাৰে। ইয়াৰ ফলত বাস্তুৰ দোষ দূৰ হয়। ইয়াৰ লগতে তুলসী মাতাক মেকআপৰ সামগ্ৰীও আগবঢ়াব পাৰিব।

এই গছজোপা তুলসীৰ ওচৰত ৰাখক

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা তুলসী গছৰ ওচৰত ধনৰ গছ ৰখাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে তুলসীৰ সুফল আৰু অধিক বৃদ্ধি পায়। ইয়াৰ লগতে সাতটা গাঁঠি বান্ধি তুলসী ভাষাত ৰক্ষাসূত্ৰও বান্ধিব পাৰি। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হোৱাৰ পিছত এই কালাৱনটো খুলিব।

এইবোৰ নাৰাখিব

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি শিৱলিঙক কেতিয়াও তুলসী পাত্ৰত ৰাখিব নালাগে। ইয়াৰ লগতে তুলসীৰ ওচৰত ঝাড়ু ৰখাটো ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়। মনত ৰাখিব যে তুলসীৰ ওচৰত কাঁইটীয়া গছ নাৰাখিব, নহলে ইয়াৰ ফলত ঘৰত নেতিবাচকতাও বৃদ্ধি পাব পাৰে। একে সময়তে ডাষ্টবিন আৰু জোতা-চপ্পল আদি তুলসীৰ ওচৰত ৰাখিব নালাগে। অন্যথা আপুনি নেতিবাচক ফলাফল পাব পাৰে।

Leave a Comment