Spiritual

দীপাৱলীৰ আগতে হ’ব বুধ গ্ৰহৰ পৰিবহণ, এই ৰাশিৰ লোকৰ সলনি হ’ব ভাগ্য

Diwali 2023: জ্যোতিষত গ্ৰহৰ পৰিবহণ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। যেতিয়া কোনো গ্ৰহ পাৰ হৈ যায় তেতিয়া ৰাশিৰ ওপৰত ইয়াৰ প্ৰভাৱ শুভ আৰু অশুভ দুয়োটা দিশতে দেখা যায়। একেদৰে এতিয়া দীপাৱলীৰ পূৰ্বে বুধ গ্ৰহ পৰিবহণ কৰিবলৈ গৈ আছে। এনে অৱস্থাত জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ৱাটছৰ পৰা জনো আহক বুধ গ্ৰহৰ এই ৰাশিৰ পৰিৱৰ্তনৰ দ্বাৰা কোনবোৰ ৰাশিৰ লাভালাভ হ’বলৈ গৈ আছে।

দীপাৱলীৰ আগতে বুধ গ্ৰহ কেতিয়া পৰিবহণ হ’ব?

বুধ গ্ৰহৰ পৰিবহণ ৬ নৱেম্বৰ সোমবাৰে হ’ব। এই পৰিবহণ বৃশ্চিক ৰাশিত হ’ব। আজিৰ দিনটোতে বুধ গ্ৰহ তুলা ৰাশিৰ পৰা ওলাই গৈ বৃশ্চিক ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব। ৬ নৱেম্বৰত বিয়লি ৪:৩২ বজাত বুধ ৰাশি সলনি কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশিত বুধ গ্ৰহৰ বাসস্থান ২৭ নৱেম্বৰলৈকে থাকিব। ইয়াৰ পিছত ২৭ নৱেম্বৰত পুৱা ৬:০২ বজাত বুধ গ্ৰহ বৃশ্চিক ৰাশিৰ পৰা ধনু ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব। অৰ্থাৎ নৱেম্বৰ মাহত বুধৰ দুটা ৰাশি পৰিৱৰ্তন হ’ব।

বুধ গ্ৰহৰ পৰিবহণৰ দ্বাৰা কোনবোৰ ৰাশিৰ উপকাৰ হ’ব?

দীপাৱলীৰ পূৰ্বে এই বুধ ট্ৰেনজিটৰ দ্বাৰা ৩ ৰাশিয়ে লাভৱান হ’বলৈ গৈ আছে। এই ৰাশিবোৰ হৈছে মেষ, কন্যা ৰাশি আৰু মকৰ ৰাশি। আনহাতে এফালে মেষ ৰাশিয়ে এই বুধ ট্ৰেনজিটৰ পৰা আৰ্থিক সুবিধা লাভ কৰিব, আনফালে কন্যা আৰু মকৰ ৰাশিয়ে চাকৰিত সুবিধা লাভ কৰিব।

মেষঃ দীপাৱলীৰ পূৰ্বে বুধৰ ট্ৰেনজিট মেষ ৰাশিৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মেষ ৰাশিৰ লোকে নতুন গাড়ী কিনিব পাৰে বা নতুন মাটি বা প্লটও কিনিব পাৰে। মেষ ৰাশিৰ লোকৰ ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধিৰ লক্ষণ।

কন্যা ৰাশিঃ বুধ ৰাশিৰ পৰিৱৰ্তনে কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে প্ৰগতিৰ পথ মুকলি কৰিব। কন্যা ৰাশিৰ নিয়োজিত লোকে কৰ্মক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব আৰু আয় বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। ব্যৱসায়ীসকলেও লাভ কৰিব।

মকৰ ৰাশিঃ মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে এই বুধ গ্ৰহৰ ট্ৰেনজিটৰ পৰা আৰ্থিকভাৱে লাভৱান হ’বলৈ গৈ আছে। ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব, ধন-সম্পত্তিৰ নতুন বাট মুকলি হ’ব, আবদ্ধ হৈ থকা ধন উদ্ধাৰ হ’ব আৰু অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতিৰ দ্ৰুত উন্নতি হ’ব। পদ আৰু প্ৰতিপত্তিও বৃদ্ধি পাব।

এই লেখাত দিয়া তথ্যৰ জৰিয়তে আপুনিও জানিব পাৰিব যে দীপাৱলীৰ পূৰ্বে বুধৰ ট্ৰেনজিট কেতিয়া হ’ব আৰু বুধৰ ৰাশি পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰভাৱ ৰাশিৰ ওপৰত কেনে হ’ব। আমাৰ কাহিনীৰ লগত জড়িত কিবা প্ৰশ্ন থাকিলে লেখাটোৰ তলত দিয়া কমেণ্ট বক্সত জনাওক। আমি আপোনাক শুদ্ধ তথ্য দিবলৈ চেষ্টা কৰি যাম।

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button