ভগৱান শিৱৰ কৃপা লাভ কৰিবলৈ আগবঢ়াওক তেওঁৰ প্ৰিয় এই ফুল, বিশ্বাস অনুসৰি ভোলেনাথ সন্তুষ্ট হ’ব।

Puja Remedies: অমৰ-অমৰ-অক্ষয় ভগৱান শিৱই বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ড সৃষ্টি কৰিছে। প্ৰতিটো ঠাইত শিৱ উপস্থিত থাকে আৰু তেওঁক পূজা কৰা ভক্তসকল প্ৰতিটো বিপদৰ পৰা আঁতৰি থাকে। কোৱা হয় যে ভোলেনাথে নিজৰ ভক্তৰ আৰাধনাত সন্তুষ্ট হৈ বৰদান কৰে। সোমবাৰক ভগৱান শিৱৰ দিৱস বুলি কোৱা হয় আৰু আজিৰ দিনটোতে সঁচা হৃদয় আৰু ৰীতি-নীতিৰে শিৱক পূজা কৰি ভক্তসকলৰ প্ৰতিটো কামনা পূৰণ হয়। শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে যদি ভগৱান শিৱৰ প্ৰিয় ফুল তেওঁৰ পূজাত অৰ্পণ কৰা হয়, তেন্তে ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁৰ ভক্তসকলৰ প্ৰতিটো কামনা পূৰণ কৰে। ভগৱান শিৱৰ এই প্ৰিয় ফুলৰ বিষয়ে সকলো জানো আহক।

ভগৱান শিৱই এই ফুলবোৰ ভাল পায়

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে ভগৱান শিৱ ব্ৰহ্ম পদুম ফুলৰ প্ৰতি অতি আকৰ্ষিত। এই ফুলটো যথেষ্ট বিৰল আৰু ইয়াক জীৱনদায়ক ফুল বুলি কোৱা হয়। কোৱা হয় যে ব্ৰহ্ম কমল ফুলৰ পানী ছটিয়াই ভগৱান শিৱই পুত্ৰ গণেশক পুনৰ জীৱন্ত কৰি তুলিছিল। সেয়েহে এই সুন্দৰ ফুলটোক জীৱনদায়ক ফুল বুলি জনা যায়। বিশ্বাস কৰা হয় যে যিয়েই এই ফুল ফুলি থকা দেখে, তেওঁৰ সৌভাগ্যৰ উত্থান ঘটে। এই বগা ৰঙৰ ফুলটো যদি সোমবাৰে ভগৱান শিৱৰ পূজাত অৰ্পণ কৰা হয়, তেন্তে ব্যক্তিজনৰ পৰিয়ালে ধন-সম্পত্তি আৰু সৌভাগ্যৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে।

জ্যোতিষীসকলে কয় যে যদিও এই ফুলটো অতি বিৰল আৰু ইয়াক বিচাৰি পোৱাটো অতি কঠিন। কিন্তু, যদি পোৱা যায় তেন্তে ঘৰত স্থাপন কৰাটো অতি শুভ। কোৱা হয় যে যি ঘৰত ব্ৰহ্ম কমল গছ ৰোপণ কৰা হয়, সেই ঘৰত কেতিয়াও কোনো বস্তুৰ অভাৱ নহয়। এনে এখন ঘৰত সদায় সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি থাকে। এই ফুলৰ পাহিৰ পৰা অমৃতৰ টোপাল টোপাল টোপাল টোপালকৈ ওলায় বুলি শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। ধৰ্মীয় গুৰুত্বৰ লগতে ব্ৰহ্ম কমল ফুলৰ স্বাস্থ্যৰ বহু উপকাৰো আছে। ইয়াক তেজ বিশুদ্ধ কৰা ফুল বুলিও কোৱা হয়। যদি কাৰোবাক সাপে কামুৰিছে, তেন্তে এই ফুলৰ সহায়ত ব্যক্তিজনক সহায় কৰিব পাৰি। ইয়াৰ লগতে এই ফুলবিধ এন্টিচেপ্টিক গুণেৰে ভৰপূৰ আৰু হৃদযন্ত্ৰৰ লগত জড়িত ৰোগতো উপকাৰী।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। NL Assam এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

Leave a Comment