মাত্ৰ ৩ টা গছ ৰোপণ কৰিলে আপোনাৰ জীৱনত আহিব বহুতো অলৌকিক পৰিৱৰ্তন! বাস্তুৰ নিয়ম জানি লওক

3 Lucky Plants: উদ্ভিদে আমাক অক্সিজেন প্ৰদান কৰে, বেয়া বায়ু শোষণ কৰে আৰু বিশুদ্ধ বায়ু দিয়ে। ঘৰত গছ-গছনিও সেউজীয়া আৰু সজ্জা হিচাপে ৰোপণ কৰা হয়, যিয়ে আপোনাৰ ঘৰৰ সৌন্দৰ্য্য বৃদ্ধি কৰে। কিন্তু এনে বহু উদ্ভিদৰ কথা বাস্তু শাস্ত্ৰত উল্লেখ কৰা হৈছে, যিয়ে আপোনাৰ ঘৰখনক কেৱল সজ্জা প্ৰদান কৰাই নহয়, সুখ আৰু শান্তিও প্ৰদান কৰিব। কিছুমান গছ-গছনি আছে, ৰোপণ কৰিলে ঘৰত সমৃদ্ধি আহে। ধনৰ নাটনি হ’লে এই গছবোৰে দেৱী লক্ষ্মীৰ দৰে আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ কৰে। অশান্তি হ’লে ঘৰত শান্তিৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰে। ঋণাত্মক শক্তিক আঁতৰাই পেলায় আৰু ধনাত্মক শক্তি বিয়পাই দিয়ে। ভোপালৰ আৱাসী জ্যোতিষী তথা বাস্তুৰ পৰামৰ্শদাতা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ পৰা এনে কিছুমান উদ্ভিদৰ বিষয়ে জনাওক।

১/ বগা পলাশ

যদি আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে তেন্তে এই গছজোপা ৰোপণ কৰিব লাগিব কাৰণ বগা পলাশক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে এই ফুলটো ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱীৰ বাবে অতি প্ৰিয় আৰু তাইক অৰ্পণ কৰিলে তাই সন্তুষ্ট হয়, সেয়েহে যদি আপুনি এই গছজোপা ঘৰত ৰোপণ কৰে তেন্তে লক্ষ্মী সদায় আপোনাৰ ঘৰত থাকিব। মনত ৰাখিব যে এই গছজোপা ৰোপণ কৰিবলৈ ডাঙৰ পাত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

২/ বাঁহ গছ

এই গছজোপাক প্ৰগতিৰ উদ্ভিদ বুলি ক’লে ভুল নহ’ব কাৰণ ই বাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আপোনাৰ অগ্ৰগতিও বাঢ়ি যায়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে এই উদ্ভিদ ঘৰৰ লন বা বাৰাণ্ডাত ৰোপণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ উপৰিও এই গছজোপা পূব দিশতো ৰোপণ কৰিব পাৰে। বাঁহ গছ ৰোপণ কৰাৰ পিছত আপোনাৰ জীৱনত বহুতো পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পাব।

৩.তুলসী

এই উদ্ভিদৰ বিষয়ে কোনে নাজানে? আমি প্ৰায় প্ৰতিখন ঘৰতে তুলসী গছ দেখিবলৈ পাওঁ। এই সন্দৰ্ভত এটা বিশ্বাস আছে যে যি ঘৰত তুলসী গছ আছে আৰু ইয়াক পূজা কৰা হয়, সেই ঘৰত সদায় দেৱী লক্ষ্মী বাস কৰে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ উত্তৰ বা উত্তৰ-পূব দিশত তুলসী গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

Leave a Comment