ঘৰত এই গছ ৰোপণ কৰিলে হ’ব পাৰে আপোনাৰ প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণ, জানক এই গছজোপা ৰোপণ কৰাৰ নিয়ম ?

বাস্তু শাস্ত্ৰত ঘৰত গছপুলি ৰোপণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি ধৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰই কয় যে ঘৰত গছ-গছনি ৰোপণ কৰিলে ইতিবাচকতা বৃদ্ধি পায় আৰু নেতিবাচকতা দূৰ হয়। অৱশ্যে বাস্তুতো উল্লেখ আছে যে ঘৰৰ সকলো গছ-গছনি ৰোপণ কৰাটো শুভ নহয়। কিছুমান গছ-গছনিও ক্ষতিকাৰক।

এনে পৰিস্থিতিত এজোপা গছ ৰোপণৰ আগতে সেই গছজোপা ঘৰৰ বাবে উপযোগী নে নহয় সেই কথা জনাটো জৰুৰী। একে সময়তে যদি আমি শুভ উদ্ভিদৰ কথা কওঁ, তেন্তে ঘৰত তুলসী, শমি, বেলপাত্ৰ আদি ৰোপণ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু ইয়াৰ বাহিৰে আন এটা উদ্ভিদ আছে যিয়ে ৰোপণ কৰি প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয় ঘৰটো ৷ জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা এই উদ্ভিদৰ বিষয়ে বিতংভাৱে জানো আহক।

ঘৰত কোনটো গছ ৰোপণ কৰি ইচ্ছা পূৰণ হয়?

বাস্তু শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে ইচ্ছা পূৰণ কৰা উদ্ভিদ আন কোনো নহয়, ইংৰাজীত কমলা জেচমিন বুলি কোৱা হয় শেৱালী।

এই গছজোপা ঘৰত ৰোপণ কৰিলে ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰি। বাস্তুৰ মতে শেৱালী গছ ঘৰৰ উত্তৰ দিশত ৰোপণ কৰিব লাগে। এই দিশটো শুভ।

বাস্তু শাস্ত্ৰই কৈছে যে যদি শেৱালী উদ্ভিদ ঘৰত থাকে তেন্তে ই ঘৰত ধনাত্মক শক্তি বজাই ৰাখে আৰু লগতে ঘৰত নেতিবাচকতাও হ্ৰাস কৰে।

ইয়াৰ বাহিৰেও ঘৰত শেৱালী গছ ৰোপণ কৰিলে বিবাহিত জীৱনৰ অসুবিধা দূৰ হয়। বৈবাহিক জীৱনত উদ্ভৱ হোৱা সমস্যাবোৰ ধ্বংস হৈ যায়।

এই গছজোপা ঘৰত ৰোপণ কৰিলে পতি-পত্নীৰ সম্পৰ্কত মধুৰতা আনে আৰু লগতে শহুৰেকৰ লগত সম্পৰ্কও সুদৃঢ় হৈ থাকে। ইয়াৰ প্ৰভাৱে মানসিক চাপও হ্ৰাস কৰে।

Leave a Comment