মঙলবাৰে এই অলৌকিক মন্ত্ৰ জপ কৰক, সকলো বিপদৰ পৰা সকাহ পাব।

হনুমান মন্ত্ৰ জ্যোতিষ বিজ্ঞানে মংগল গ্ৰহক ৰাশিফলত শক্তিশালী কৰিবলৈ মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিলে ৰাশিফলত অশুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ নাইকিয়া হয়। শনিৰ বাধাৰ পৰাও মুক্তি পায়। সেয়ে মঙলবাৰে ভক্তসকলে নিজৰ প্ৰিয় হনুমান জীক ভক্তিৰে পূজা কৰে মন্দিৰলৈ বা ঘৰত গৈ।

হনুমান মন্ত্ৰঃ সনাতন ধৰ্মত মঙলবাৰে মৰ্যাদা পুৰুষোত্তম ভগৱান শ্ৰীৰামৰ পৰম ভক্ত হনুমান জীক ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰা হয়। লগতে বিশেষ কামত সাফল্য বা সফলতা লাভ কৰিবলৈ মঙলবাৰে উপবাস পালন কৰা হয়। হনুমান জীক শংকত মোচন বুলি কোৱা হয়। তেওঁক পূজা কৰিলে মানুহৰ জীৱনত প্ৰচলিত দুখ, দুখ, ভয় আৰু ক্ৰোধ নাইকিয়া হয়। লগতে মংগল গ্ৰহ ৰাশিফলত শক্তিশালী।

মংগল গ্ৰহক ৰাশিফলত শক্তিশালী কৰিবলৈ মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰাৰ পৰামৰ্শ জ্যোতিষ বিজ্ঞানে। ভগৱান হনুমানক পূজা কৰিলে ৰাশিফলত অশুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ নাইকিয়া হয়। শনিৰ বাধাৰ পৰাও মুক্তি পায়। সেয়েহে মঙলবাৰে ভক্তসকলে মন্দিৰলৈ যায় বা ঘৰতে ভক্তিৰে নিজৰ প্ৰিয় হনুমান জীক পূজা কৰে। যদি আপুনিও ৰামভক্ত হনুমান জীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে মঙলবাৰে পূজাৰ সময়ত এই মন্ত্ৰবোৰ নিশ্চয়কৈ জপ কৰক। এই মন্ত্ৰ জপ কৰি সকলো ধৰণৰ দুখ-কষ্ট দূৰ হোৱাই নহয়, সকলো কামনাও পূৰণ হয়। আমাক জনাওক-

হনুমান জীৰ মন্ত্ৰ

১/ মনোজৱম মাৰুত্তুলিবাগম, জিতেন্দ্ৰিয়ম বুদ্ধিমতম চিনিয়ৰম।
বাতত্মাজম ৱনাৰায়ুথামুখ্যম, শ্ৰীৰামদুতম শৰণাম প্ৰপদ্যে।

২) ওম নমো হনুমতে ৰুদ্ৰৱতৰায় সৰ্বশত্ৰুসনহৰণায়
সকলো ৰোগ সকলো আশীৰ্বাদেৰে পৰাজিত হয়, ৰামদূতয় স্বাহা।

৩) অতুলিতবলধাম হেমশৈলাভদেহম, দনুজৱঙ্কৃষনুম জ্ঞানীনামগ্ৰগণ্যম।
সকালগুণনিধনম বানৰনামধিষম, ৰঘুপতিপ্ৰিয়াভক্তম বাটজাতম নমমি।

৪/ আদিদেৱ নমস্তেভ্যাম সপ্তসপ্তে দিবাকৰ!
ট্ৱাম ৰাভে তাৰায় স্বাস্মানস্মৎসমসাৰ সাগৰত!!

৫) ওম পূৰ্বপিমুখায় পচমুখ হনুমে তুম তুম তুম তুম তুম সকাল শত্ৰু সহমৰণয় স্বাহা।

Leave a Comment