জুন মাহত এই ৰাশিৰ কষ্ট বৃদ্ধি কৰিবলৈ আহি আছে শনি দেৱ।

জ্যোতিষত শনি বক্ৰীক গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। শনি (শনি দেৱ) আকৌ এবাৰ ৰেট্ৰ’গ্ৰেড হ’বলৈ গৈ আছে। পাঞ্চাঙৰ তথ্য অনুসৰি ২০২৪ চনৰ ২৯ জুনত শনি ৰেট্ৰ’গ্ৰেডলৈ যাব। শনিৰ বিপৰীত গতি কিছুমান ৰাশিৰ বাবে সমস্যাজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

হিন্দু কেলেণ্ডাৰ (হিন্দু কেলেণ্ডাৰ ২০২৪) অনুসৰি ২০২৪ চনৰ ১৫ নৱেম্বৰলৈকে শনি ৰেট্ৰ’গ্ৰেড হৈ থাকিব। ১৩৫ দিন ৰাশিত শনিৰ বিপৰীত গতিৰ লগে লগে দেশ আৰু বিশ্বত ইয়াৰ প্ৰভাৱ পৰিব।

জ্যোতিষৰ হিচাপ অনুসৰি বৰ্তমান শনি কুম্ভ ৰাশিত সংক্ৰমণ হৈ আছে। কুম্ভ ৰাশিৰ অধিপতি শনি দেৱ। নটা গ্ৰহৰ ভিতৰত শনিৰ বিশেষ স্থান আছে।

যদি শনি দেৱ অশুভ হৈ পৰে তেন্তে ব্যক্তিজনৰ জীৱন বিপদ আৰু সংগ্ৰামেৰে ভৰি পৰে। মানুহৰ জীৱনত বহুত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয়।

মেষ ৰাশি-

শনিৰ বিপৰীত গতিৰ বাবে মেষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে অসুবিধা বাঢ়িবলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত যিকোনো কাম কৰোতে সাৱধান হওক। আপোনাৰ কামত বাধা আহিব, যাৰ বাবে আপুনি মানসিক চাপত ভুগিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অসাৱধান নহ’ব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত সজাগ হওক।

বৃষ ৰাশি –

শনিৰ ৰেট্ৰ’গ্ৰেডৰ প্ৰভাৱ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলে ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায় আৰু কেৰিয়াৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তবোৰ অতি চিন্তাশীলভাৱে লওক, আপোনাৰ এটা ভুল সিদ্ধান্তই আপোনাক বহুত মূল্যৱান মূল্য দিব পাৰে। আদালতৰ গোচৰত আপুনি জড়িত হ’ব পাৰে।

মকৰ ৰাশি-

শনিৰ ওলোটা গতিৰ সময়ত মকৰ ৰাশিৰ লোক সজাগ হৈ থাকিব লাগে। আপোনাৰ অসুবিধাবোৰ বাঢ়িব গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ লগত কিবা অশুভ হ’ব পাৰে। টকাৰ অভাৱে আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। সাৱধান হওক, সজাগ হওক। আপোনাৰ শত্ৰুবোৰে আপোনাৰ বিৰুদ্ধে থিয় দিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ বিশেষ যত্ন লওক, স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি –

শনি নিজ ৰাশিত ওলোটাকৈ গতি কৰিব। কুম্ভ ৰাশিৰ লোকে ইয়াৰ নেতিবাচক পৰিণতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। যদি আপুনি কাম কৰে, সাৱধান হওক, অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে কোনো কামত জড়িত নহ’ব, আপোনাৰ বাবে উত্তেজনাৰ পৰিস্থিতি এটা থাকিব। হেঁচাত পৰি কাম কৰিব লাগিব পাৰে। পৰিয়ালটোৰ যত্ন লওক। আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সজাগ হওক।

Leave a Comment