বিবাহত পলম বা অগ্ৰগতিত বাধা আহিছে নেকি? ঘৰত ৰখা এই বস্তুবোৰ হব পাৰে দায়ী

Vastu Dosh Effects : সাধাৰণতে দেখা যায় যে এনে বহু বস্তু ঘৰত ৰখা হয়, যিবোৰ মাজে মাজেহে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কিন্তু বছৰ বছৰ ধৰি ঘৰত ৰখা হৈ থাকে। আপুনি জানেনে যে এনেবোৰ কথা আপোনাৰ ভাগ্যৰ লগত বা আপোনাৰ জীৱনৰ সংগ্ৰামৰ লগত প্ৰত্যক্ষ সম্পৰ্ক আছে। আপোনাৰ ভাগ্যৰ লগত কোনবোৰ বস্তু জড়িত হৈ আছে জানো আহক।

ঘৰত ৰখা পুৰণা তলা

ঘৰৰ নিৰাপত্তাৰ বাবে তলা ব্যৱহাৰ কৰি থকাৰ সময়তে কিছুমান পুৰণি তলা ঘৰত ৰখা হৈ থাকে যদিও চাবিটো হেৰাই যায় বা তলাবোৰ জাম হৈ খোল নাখায়। এটা তলা আপোনাৰ ভাগ্য মুকলি কৰিব পাৰে বা আপোনাৰ ভাগ্যও চিৰদিনৰ বাবে তলা মাৰিব পাৰে। এনে তলা ঘৰত ৰাখিব নালাগে যাৰ চাবি উপলব্ধ নহয় বা যিবোৰ ক্ষতিৰ বাবে খোলা নাজায়। দেখা যায় যে বহু বছৰ পুৰণি তলাবোৰ নষ্ট হৈ যোৱা ঘৰবোৰত ৰখা হয় যদিও পুৰণি হোৱাৰ বাবেও ৰখা হয়। এই বন্ধ তলাবোৰে আপোনাৰ কেৰিয়াৰত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ অগ্ৰগতি বন্ধ কৰিব পাৰে।

বিয়াৰ পলম হৈছে

তলা লগোৱা তলাবোৰো ঘৰৰ অবিবাহিত ল’ৰা-ছোৱালীৰ লগত জড়িত। বন্ধ তলা এটাইও অবিবাহিত পুত্ৰ বা কন্যাৰ বিবাহ বন্ধ কৰিব পাৰে। পুৰণি আৰু বন্ধ তলাবোৰে ভাগ্যক বাধা দিয়াৰ লগতে দুৱাৰমুখত অহা সুযোগবোৰো পিছলৈ ঘূৰাই আনে বা সুযোগবোৰ আমাৰ ওচৰলৈ আহি থাকে। গতিকে ভুলতেও ঘৰত তলা লগাই নাৰাখিব। আজিয়েই আপোনাৰ ঘৰত এইবোৰৰ সন্ধান কৰক আৰু যদি কোনো তলা আছে যিবোৰত তলা লগোৱা আৰু চাবি নাই তেন্তে ঘৰৰ পৰা উলিয়াই আনিবলৈ পলম নকৰিব।

তৎক্ষণাত পুৰণি জোতা আৰু চেণ্ডেল আঁতৰাই পেলাওক

ইয়াৰ পিছৰ বস্তুটোৱে দুৰ্ভাগ্য কঢ়িয়াই আনে সেয়া হ’ল পুৰণি ফটা জোতা আৰু চেণ্ডেল। বহু পুৰণি জোতা আৰু চেণ্ডেল যিবোৰ আপুনি মাহৰ পিছত মাহ ধৰি ব্যৱহাৰ কৰা নাই। কিন্তু আপুনি সেইবোৰ কেৱল চাবলৈহে ৰাখিছে বা সেইবোৰ ফটা জোতা আৰু চেণ্ডেল যিবোৰ আপুনি মেৰামতিৰ বাবে ৰাখিছে কিন্তু আপুনি মেৰামতি কৰা নাই আৰু ব্যৱহাৰ কৰা নাই। এনে জোতা-চেণ্ডেল আপোনাৰ জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

জোতা আৰু চেণ্ডেলৰ সৈতে আপোনাৰ সংগ্ৰামৰ প্ৰত্যক্ষ সম্পৰ্ক আছে। যদি আপুনি জীৱনৰ সংগ্ৰামবোৰ কমাব বিচাৰে তেন্তে জোতা আৰু চেণ্ডেল মেৰামতি কৰক। ঘৰত ফটা জোতা-চেণ্ডেল একেবাৰেই নাৰাখিব, মাহৰ পিছত মাহ ধৰি ব্যৱহাৰ নোহোৱা এনেকুৱা পুৰণি জোতা-চেণ্ডেল নাৰাখিব। এইবোৰ ৰাখিলে অপ্ৰয়োজনীয় সংঘাত বৃদ্ধি পায় আৰু প্ৰতিটো কামতে প্ৰতিটো খোজতে বাধাৰ সৃষ্টি হয়। শনিবাৰে এই সকলোবোৰ আঁতৰাই পেলাওক বা আৰ্তজনক দান কৰক।

Leave a Comment