বৃহস্পতিবাৰে এই ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক, আপোনাৰ ঘৰ ধন-সম্পত্তিৰে ভৰি পৰিব

গুৰুৱাৰ উপয়ঃ আধ্যাত্মিকতাত বৃহস্পতিবাৰৰ বিশেষ মৰ্যাদা। বৃহস্পতিবাৰটো দেৱতাৰ গুৰু বুলি গণ্য কৰা ভগৱান বিষ্ণুৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। এই দিনটোত তেওঁক পূজা কৰিলে আধ্যাত্মিক উন্নতিৰ লগতে ধন-সম্পত্তিও পোৱা যায়।

ৰাশিফলত যদি বৃহস্পতিৰ স্থিতি দুৰ্বল হয়, তেন্তে আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ অগ্ৰগতি বন্ধ হৈ যায় আৰু আপুনি দৰিদ্ৰতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। বৃহস্পতিবাৰে কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা কৰিলে বৃহস্পতিৰ অৱস্থা উন্নত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু আপুনি পুনৰ প্ৰগতিৰ পথত আহে। এই সমাধানবোৰ কি আমাক জনাওক-

বৃহস্পতিবাৰে ঘিউৰ বন্তি জ্বলায়

বৃহস্পতিবাৰে সোনকালে সাৰ পাই সূৰ্য্য দেৱতাক পানী আগবঢ়াওক। ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ ঘৰৰ মন্দিৰত ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰি তেওঁৰ সন্মুখত ঘিউৰ দীপ জ্বলোৱা আৰু কলভেৰ বেতেৰে এই দীপটো জ্বলোৱা আৰু তাতো অলপ কেশৰ যোগ কৰিলে ভাল হ’ব। ভগৱান বিষ্ণু আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হৈ আপোনাক সুখী আৰু সমৃদ্ধিশালী কৰিব।

বিষ্ণু চলিছা বা বিষ্ণু নাম স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰক

বৃহস্পতিবাৰে বিষ্ণু চলিছা বা বিষ্ণু নাম শাস্ত্ৰনম পাঠ কৰি ভগৱান সন্তুষ্ট হয় আৰু আপুনি প্ৰগতিৰ পথত আগবাঢ়ি যায়। কুশৰ আসনত বহি বিষ্ণু চলিছা বা বিষ্ণু সহস্ৰণম পাঠ কৰক। পাঠ শেষ হোৱাৰ পিছত ভগৱানক কিছু হালধীয়া মিঠাই আগবঢ়াওক।

বৃহস্পতিবাৰে হালধীয়া ফল দান কৰক

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে বৃহস্পতিবাৰে ফল দান কৰিলে আপোনাৰ ৰাশিফলত শুভ যোগৰ সৃষ্টি হয় আৰু বৃহস্পতিৰ অৱস্থান শক্তিশালী হয়। বিশেষকৈ বৃহস্পতিবাৰে হালধীয়া ফল দান কৰিলে ভগৱান বৃহস্পতিৰ অতিৰিক্ত আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। আৰ্তজনক ফলমূল দান কৰক। চিকিৎসালয়ত থকা ৰোগীসকলৰ মাজতো ফলমূল বিতৰণ কৰিব পাৰিব। এনে কৰিলে আপুনি বহুত গুণ লাভ কৰিব।

বৃহস্পতিবাৰে গাখীৰৰ কেশৰ ঔষধ

বৃহস্পতিবাৰে যিকোনো ধৰণে কেশৰ ব্যৱহাৰ কৰিলে আপোনাৰ গ্ৰহৰ অৱস্থান উন্নত হ’ব পাৰে। গাখীৰত কেশৰ দি বৃহস্পতিবাৰে নিশা ব্যৱহাৰ কৰক। ইয়াৰ বাহিৰেও ইচ্ছা কৰিলে গাখীৰ আৰু কেশৰ খেৰ বনাই প্ৰথমে ভগৱান বিষ্ণুক অৰ্পণ কৰক আৰু তাৰ পিছত গোটেই পৰিয়ালটোৰ সৈতে খাব। এই প্ৰতিকাৰে আপোনাৰ ঘৰৰ মানুহৰ মাজত প্ৰেম বৃদ্ধি কৰিব আৰু আপোনাক সুখী আৰু সমৃদ্ধিশালী কৰি তুলিব।

বৃহস্পতিবাৰে গুৰুৰ আশীৰ্বাদ লওক

বিশ্বাস কৰা হয় যে বৃহস্পতিবাৰটো গুৰুৰ নামত উৎসৰ্গা কৰা হয়। যদি আপোনাৰ কোনো আধ্যাত্মিক গুৰু বা গুৰু আছে, তেন্তে এই দিনটোত তেওঁক লগ কৰি বা ফোনত কথা পাতি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ নিশ্চয় বিচাৰক। এনে কৰিলে জীৱনত অগ্ৰগতি আৰু অনুশাসন লাভ হয়।

Leave a Comment