ভগৱান শিৱৰ পূজাত ভুলতেও অৰ্পণ নকৰিব এই ৫ টা বস্তু, নষ্ট হব পাৰে আপোনাৰ চাকৰি বা ব্যৱসায়

Lord Shiva Puja Rules: ভগৱান শিৱক দেৱতাৰ দেৱতা বুলি কোৱা হয়। তেওঁৰ স্বভাৱ অতি সহজ, যাৰ বাবে তেওঁক ভোলেনাথ বুলিও কোৱা হয়। শাওন মাহ তেওঁৰ বাবে অতি প্ৰিয়। এই মাহত ভগৱান ভোলেনাথক পূজা কৰিলে ব্যক্তিজনৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু জীৱনক কেন্দ্ৰ কৰি থকা সকলো সমস্যাৰ পৰা সকাহ পায়। এইবাৰ ২২ জুলাইৰ পৰা শাওন মাহম আৰম্ভ হ’ব, য’ত মন্দিৰত ভক্তৰ ভিৰ কৰি ভগৱান শিৱৰ জলাভিষেক পৰিবেশন কৰা হয়। আজি আমি আপোনালোকক সেই ৫ টা কামৰ বিষয়ে ক’ম যিবোৰ আপুনি শাওন মাহত ভুলতেও কৰিব নালাগে, নহ’লে ভোলেনাথৰ খঙৰ পৰা কোনেও আপোনাক বচাব নোৱাৰিব।

ভগৱান শিৱক পূজা কৰি থাকোঁতে কি কৰিব নালাগে?

ভগৱান শিৱক পূজা কৰাৰ সময়ত ভুলতেও তেওঁক নাৰিকল বা নাৰিকল পানী আগবঢ়াব নালাগে। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল নাৰিকলক লক্ষ্মী দেৱীৰ ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয়।

ভোলেনাথক পূজা কৰোতে ভুলতেও সেন্দুৰ অৰ্পণ কৰা উচিত নহয়। এই সকলোবোৰ বিবাহৰ লক্ষণ, আনহাতে ভোলেনাথ আদিযোগী। এনে পৰিস্থিতিত এইবোৰ বস্তু আগবঢ়ালে তেওৰ খং উঠিব পাৰে।

শাওন হওক বা আন যিকোনো মাহেই হওক, শংকৰ ভগৱান পূজাৰ সময়ত তুলসী পাত ব্যৱহাৰ কৰাটো নিষিদ্ধ। আচলতে তুলসীক দেৱী লক্ষ্মীৰ সমাৰ্থক বুলি গণ্য কৰা হয়, ভোলেনাথক অৰ্পণ কৰিলে লাভৰ পৰিৱৰ্তে ক্ষতি হয়।

ধৰ্ম পণ্ডিতসকলৰ মতে ভগৱান শিৱৰ স্তোত্ৰ পাঠ কৰাৰ সময়ত তেওঁক কেতকি বা পদুম ফুল আগবঢ়োৱা উচিত নহয়। এই দুয়োবিধ ফুল ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ লক্ষ্মীৰ প্ৰিয় বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁক বগা ফুল আগবঢ়াব পাৰে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। NL ASSAM-এ ইয়াক নিশ্চিত নকৰে।)

Leave a Comment