Spiritual

দীপাৱলীৰ নিশা আপুনি ভুলতো নকৰিব এইসমূহ ভুল, দুখ-অন্ধকাৰে ভৰিব জীৱন

Diwali Night Precautions: দীপাৱলীৰ মহান উৎসৱত দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ বিচৰাৰ বাবে সৰ্বোত্তম সময়। এই দিনটোত কৰা এটা সৰু ভুলেও দেৱী লক্ষ্মীক অসন্তুষ্ট কৰিব পাৰে। দীপাৱলীৰ নিশা কোনবোৰ ভুল কৰিব নালাগে জানো আহক।

দীপাৱলীৰ দিনা লক্ষ্মী দেৱীৰ প্ৰিয় আৰু কি অপ্ৰীতিকৰ সেই বিষয়ে অতি সাৱধান হোৱা উচিত। যাতে দীপাৱলীৰ দিনা ধনৰ দেৱী লক্ষ্মীৰ ভাল লগা কামবোৰহে কৰক। এইবাৰ ২০২৩ চনৰ ১২ নৱেম্বৰ দেওবাৰে উদযাপন কৰা হ’ব দীপাৱলী।

লগতে দীপাৱলীৰ দিনা এনে কাম নকৰিব যিয়ে দেৱী লক্ষ্মীক অসন্তুষ্ট কৰিব পাৰে। কাৰণ আজিৰ দিনটোতে মাতৃ লক্ষ্মীয়ে নিজেই পৃথিৱীত বিচৰণ কৰি ভক্তসকলক সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ আশীৰ্বাদ দিয়ে। এই দিনটোত দেৱী লক্ষ্মীক অসন্তুষ্ট কৰাটোৱেই হৈছে দৰিদ্ৰতা আৰু দুখক নিজৰ জীৱনলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা।

প্ৰায়ে দীপাৱলীৰ নিশা পূজা কৰি ঘৰত বহি তাচ খেলে বা জুৱা খেলে। বহু ঠাইত এই কাম কৰাটো পৰম্পৰাৰ অংশ। আনহাতে তেনে কৰাটো ভুল। দীপাৱলীৰ পবিত্ৰ দিনত জুৱা খেলাটো শুভ নহয়। জুৱা খেলৰ বাবে পাণ্ডৱসকলে নিৰ্বাসন ভোগ কৰিবলগীয়া হৈছিল আৰু তাৰ পিছত মহাভাৰত যুদ্ধ সংঘটিত হৈছিল।

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নাৰীক সন্মান কৰা উচিত। স্বামী-স্ত্ৰীয়ে দীপাৱলীৰ নিশা বৈবাহিকতাৰ ব্ৰত পালন কৰিব লাগে। এই দিনটোত ঘৰৰ বাহিৰেও শৰীৰ আৰু মনও নিৰ্মল হৈ থাকিব লাগে।

দীপাৱলীৰ নিশা ঘৰত উপস্থিত হয় মা লক্ষ্মী। ভুলতে হ’লেও ঘৰত তামাসিক খাদ্য প্ৰস্তুত নকৰিব, দীপাৱলীৰ দিনা সেৱন নকৰে। দীপাৱলীত নন-ভেজ, মদ বা যিকোনো ধৰণৰ প্ৰতিশোধমূলক বস্তু সেৱন কৰিলে দেৱী লক্ষ্মী অসন্তুষ্ট হ’ব পাৰে। মা লক্ষ্মী কেতিয়াও এনে ঘৰত নাথাকে।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে।বেকাৰ খবৰ-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button