এই ৫টা কাৰণত খোল নাখায় গাড়ীৰ এয়াৰবেগ, আপুনিও কৰি আছে নেকি এই ভুলবোৰ ?

Airbag Problems: বহু বাৰ দুৰ্ঘটনাৰ সময়ত গাড়ীত লগোৱা এয়াৰবেগ খোল নাখায়, যিটো চালক আৰু যাত্ৰীসকলৰ বাবে বিপদজনক। যদি আপুনিও গাড়ীৰ মালিক, তেন্তে আজি আমি আপোনাক ক’ম যে গাড়ীত লগোৱা এয়াৰবেগটো কিয় জাম হৈ সময়মতে ডিপ্ল’ই নহয়।

সময়ৰ লগে লগে এয়াৰবেগৰ বিজুতি ঘটি কাম বন্ধ হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ গাড়ীখন পুৰণি হয় তেন্তে নিশ্চিতভাৱে এয়াৰ বেগটো চাৰ্ভিচ কৰক।

কিছুমান কাৰণত কেতিয়াবা এয়াৰবেগ চেন্সৰটো ক্ষতিগ্ৰস্ত হয় যিয়ে সংঘৰ্ষ ধৰা পেলায় আৰু এয়াৰবেগটো খুলিবলৈ সংকেত দিয়ে। যদি এই চেন্সৰসমূহ বিকল হয়, তেন্তে সংঘৰ্ষৰ সময়ত এয়াৰবেগসমূহ নিয়োজিত নহ’ব।

কেতিয়াবা এয়াৰবেগৰ নিৰ্মাণৰ দোষ থাকিব পাৰে, যাৰ ফলত ই কাম কৰিব নোৱাৰে। যদি আপুনি ভাৱে যে আপোনাৰ এয়াৰবেগটো ত্ৰুটি হৈছে, তেন্তে আপুনি তৎক্ষণাত আপোনাৰ গাড়ীখন কোনো অনুমোদিত ডিলাৰ বা চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰলৈ লৈ যাব লাগে।

কিছুমানে এয়াৰবেগটোক গাৰু বুলি ভুল কৰি তাৰ ওপৰত হেলান দিয়ে বা তাৰ ওপৰত গধুৰ বস্তু ৰাখে। তেনে কৰিলে এয়াৰবেগটো খুলিবলৈ অসুবিধা হ’ব পাৰে বা ভুলকৈ খোল খাব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ আঘাত হ’ব পাৰে।

Leave a Comment