এই অভ্যাসবোৰে পুৰুষক কেতিয়াও কোটিপতি হবলৈ নিদিয়ে, আজিয়েই ত্যাগ কৰা উচিত এই অভ্যাসবোৰ

পৃথিৱীত এনে বহু লোক আছে যে তেওলোকে যিমানেই কষ্ট নকৰক কিয়। সদায় দৰিদ্ৰ হৈয়ে থাকে। ইয়াৰ আঁৰত তেওঁলোকৰ কিছুমান বেয়া অভ্যাস আছে। ঝাৰখণ্ডৰ ৰাজধানী ৰাঁচীৰ জ্যোতিষী সন্তোষ কুমাৰ চৌবে জনাইছে যে পুৰুষক কোটিপতি হ’বলৈ নিদিয়া অভ্যাস সমূহ কি।

জ্যোতিষী সন্তোষ কুমাৰ চৌবেয়ে কয় যে পুৰুষৰ কিছুমান অভ্যাস থাকে যিয়ে তেওঁলোকক কেতিয়াও কোটিপতি হ’বলৈ নিদিয়ে। তেওঁ সদায় দৰিদ্ৰতাত থাকে। তেও যিমানেই কষ্ট নকৰক কিয়। তেওঁ কয় যে সফলতা লাভ কৰিবলৈ কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন নাই। বৰঞ্চ ইয়াৰ লগতে আপোনাৰ চৰিত্ৰ, আচৰণ আৰু দৈনন্দিন কাম-কাজো উন্নত কৰিব লাগিব।

সন্তোষ কুমাৰে কয় যে পুৰুষৰ প্ৰথম অভ্যাস যিয়ে তেওঁক দুখীয়া কৰি তোলে সেয়া হ’ল নাৰীক অপমান কৰা, পুৰুষ যিয়ে নাৰীক অপমান কৰে, তেওঁলোকৰ ওপৰত হাত দাঙে আৰু তেওঁলোকৰ ওপৰত অসৎ আচৰণ কৰে বা নিৰ্যাতন কৰে। এনে মানুহৰ ওচৰত লক্ষ্মী দেৱীয়ে থাকি ভাল নাপায়। এনে মানুহ সদায় ঋণী হৈয়েই থাকে। তেওঁলোকৰ হাতত টকা থাকিলেও বেছি দিন নাথাকিলহেঁতেন।

ইয়াৰ বাহিৰেও সূৰ্য্য দেৱতাৰ উদয়ৰ পিছত সাৰ পোৱা পুৰুষসকল। সাৰ পোৱাৰ পিছত দাঁত ব্ৰাছ কৰি ভাল নাপায় বা গা ধুবলৈ ভাল নাপায়। নিজৰ বস্তুবোৰ ভালকৈ নাৰাখিব। তাতো দেৱী লক্ষ্মী উপস্থিত নাথাকে আৰু ঋণাত্মক শক্তি প্ৰৱেশ কৰে। ঘৰত সদায় বিসঙ্গতি, কাজিয়া আৰু উত্তেজনাৰ পৰিৱেশ বজাই ৰাখক, এনে পুৰুষৰ হাতত স্থায়ী হ’বলৈ টকাও নাথাকে।

এই অভ্যাসবোৰ ত্যাগ কৰক

তেওঁ আৰু কয় যে ইয়াৰ বাহিৰেও আপোনাৰ কাম সঠিকভাৱে নকৰা, যি কাম পাইছে, আপুনি সেইটো সৰু বুলি বিবেচনা কৰি এৰি দিয়ে। ডাঙৰ সপোন দেখা কিন্তু কাম নকৰা, অনুশাসিত নহোৱা, কোনো কামৰ টাইম টেবুল ৰখা নহয়, অসাৰ কামত লিপ্ত হোৱা, ভুল মানুহৰ সংগত থকা। এই সকলোবোৰ কথাই পুৰুষক কেতিয়াও আগবাঢ়ি যাবলৈ নিদিয়ে আৰু কেতিয়াও কোটিপতিও নহয়, এনে পুৰুষ দুখীয়া হৈয়েই থাকে।

(বিঃদ্ৰঃ – এই খবৰটো জ্যোতিষ আচাৰ্যই কথা-বতৰাৰ অন্তত লিখিছে। নিউজলাইনাৰ অসমে এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই।)

Leave a Comment