স্বামী বিবেকানন্দৰ এই চিন্তাবোৰেই হৈছে জীৱনৰ পৰিৱৰ্তন আৰু সফলতাৰ মন্ত্ৰ।

সম্প্ৰতি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ কন্যাকুমাৰী ভ্ৰমণ সন্দৰ্ভত আলোচনা চলি আছে। তেওঁৰ এই ভ্ৰমণ ৩০ মে’ৰ পৰা ১ জুনলৈ চলিব। ২০২৪ চনৰ ৩০ মে’ৰ সন্ধিয়াৰ পৰা ১ জুনৰ সন্ধিয়ালৈকে ইয়াত উপস্থিত বিবেকানন্দ ৰক মেম’ৰিয়েলত ধ্যান কৰিবলৈ ওলাইছে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে। ইতিমধ্যে তেওঁৰ ধ্যান-ধাৰণা আৰম্ভ হৈছে, যাৰ ছবি ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। কওঁ, ১৮৯২ চনত স্বামী বিবেকানন্দই ধ্যান কৰা শিল স্মৃতিসৌধৰ একেটা শিলতে তেওঁ ধ্যান কৰি আছে।

স্বামী বিবেকানন্দৰ সময়ৰ পৰাই এই স্থান বিখ্যাত। ধ্যান-ধাৰণাৰ অন্তত তেওঁ প্ৰকাশ কৰা চিন্তাবোৰে আজিও যুৱক-যুৱতীসকলক পথ প্ৰদৰ্শন কৰি আছে। জীৱনত এটা সঠিক পথ প্ৰদৰ্শন সফলতাৰ ভেটি হৈ পৰে। ইয়াৰ ফলত আমি শক্তিশালী আৰু শক্তিশালী অনুভৱ কৰোঁ। তদুপৰি ই আমাৰ চিন্তা ক্ষমতাতো ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়।

স্বামী বিবেকানন্দই যুৱক-যুৱতীসকলৰ সফলতাৰ বাবে বহু সফলতা মন্ত্ৰ দিছিল, যদি গ্ৰহণ কৰা হয় তেন্তে মানুহে সফলতাৰ দিশে আগবাঢ়িব পাৰে। কেৱল এয়াই নহয়, এই ধাৰণাবোৰ অনুসৰণ কৰিলে আপুনি আপোনাৰ জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তনও দেখিব। তেওঁলোকৰ বিষয়ে জনাওক।

উঠি সাৰ পাওক আৰু ৰৈ নাথাকিব
যেতিয়ালৈকে আপুনি আপোনাৰ লক্ষ্যত উপনীত নহয়

এই পৃথিৱীখন এটা বিশাল জিমনেছিয়াম, য’ত আমি নিজকে শক্তিশালী কৰিবলৈ আহিছো।

যিমান দিন শিকে জীয়াই থাকক, অভিজ্ঞতা পৃথিৱীৰ শ্ৰেষ্ঠ শিক্ষক।

আমাৰ চিন্তাই যি বনাইছে আমি সেইটোৱেই, গতিকে আপুনি কি ভাবে তাত সাৱধান হওক।

যদি আমি প্ৰতিজন মানুহৰ মাজত আৰু নিজৰ মাজত ঈশ্বৰক দেখা নাপাওঁ তেন্তে আমি তেওঁক বিচাৰিবলৈ ক’লৈ যাব পাৰো?

যেতিয়া এদিন আপুনি কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়, তেতিয়া আপুনি নিশ্চিত হ’ব পাৰে যে আপুনি ভুল পথত আগবাঢ়িছে।

Leave a Comment