বুধবাৰে এই সহজ ব্যৱস্থাবোৰ কৰক, ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি হ’ব আৰু সন্মান বৃদ্ধি পাব।

বুধবাৰটো বাধা আঁতৰোৱা ভগৱান শ্ৰী গণেশৰ নামত উচৰ্গা কৰা হৈছে। এই দিনটোত ভগৱানক সঠিকভাৱে পূজা কৰিলে ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায় আৰু লগতে ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহটোক শক্তিশালী কৰাত সহায় কৰে। যদি বুধ গ্ৰহটো দুৰ্বল হয় তেন্তে এজন ব্যক্তিয়ে শাৰীৰিক, মানসিক লগতে আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। গতিকে বুধ গ্ৰহটোক সবল কৰি ভগৱান শ্ৰী গণেশৰ অপৰিসীম আশীৰ্বাদ পাবলৈ প্ৰতি বুধবাৰে – 1985 তাৰিখে এই ব্যৱস্থাসমূহ কৰক।

বুধবাৰৰ সমাধান

ঋণৰ পৰা সকাহ পাবলৈ আৰু আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত কৰিবলৈ বুধবাৰে ভগৱান গণেশক পূজা কৰক। প্ৰথমে ভগৱান গণেশক হালধীয়া ফুল, শমি পাত অৰ্পণ কৰি চন্দন লগাব। ঈশ্বৰৰ অপৰিসীম আশীৰ্বাদ পাবলৈ ২১ দুৰ্ৱৰ গাঁঠি বনাই ভগৱান গণেশৰ মূৰত অৰ্পণ কৰক। এতিয়া ইয়াৰ পিছত ধূপ আৰু প্ৰদীপ জ্বলাই ৰণহৰ্ত গণেশ স্তোত্ৰ আবৃত্তি কৰক। আবৃত্তি শেষ কৰাৰ পিছত ভগৱান গণেশৰ আৰতি কৰি ওম গণ গণপতায়ে নমহ বা শ্ৰী সিদ্ধিবিনায়ক নমো নমহ ১০৮ বাৰ জপ কৰিব।

বুধৰ প্ৰতিকাৰ

  • বুধ মন্ত্ৰ জপ কৰক
  • দুৰ্গা সপ্তশতী আবৃত্তি কৰক
  • ভগৱান গণেশক দূৰ্ব অৰ্পণ কৰক
  • ৫ মাহ গৰুক সেউজীয়া ঘাঁহ খুৱাব লাগে
  • বুধবাৰে সেউজীয়া মুং দালি দান কৰক

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment