দেৱী লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ নিশ্চয় এইবোৰৰ এটা ব্যৱস্থা কৰক।

লক্ষ্মী মহা উপায়ঃ যদি ধনৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱী সন্তুষ্ট হয় তেন্তে এজন ব্যক্তিৰ মোনা সুখ আৰু ধনেৰে ভৰি পৰে। কোৱা হয় যে লক্ষ্মী দেৱীৰ শুভ চৰণে কেতিয়াও ঘৰত টকাৰ অভাৱ হ’বলৈ নিদিলে। ইহঁতক পূজা কৰিলে কেৱল ধন-সম্পত্তিই নহয়, নাম-খ্যাতিও পোৱা যায়। তেওঁলোকৰ উপাসনাই বিবাহিত জীৱনতো মধুৰতা কঢ়িয়াই আনে। আজি আমি আপোনালোকক ক’ম দেৱী ধনলক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভৰ পাঁচটা অলৌকিক উপায়।

খোলা

শংখ মূলতঃ সাগৰীয় জীৱৰ কংকাল। পৌৰাণিকভাৱে শংখৰ উৎপত্তি সাগৰৰ পৰা হোৱা বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কোনো কোনো ঠাইত তেওঁক লক্ষ্মী দেৱীৰ ভাতৃ বুলিও গণ্য আৰু পূজা কৰা হয়। কোৱা হয় যে য’ত শংখ থাকে তাত লক্ষ্মী নিজেই টানি যায়। শুভ অনুষ্ঠান আৰু ধৰ্মীয় উৎসৱৰ সময়ত ইয়াক বজোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

যদিও শংখৰ খোলা বহু প্ৰকাৰ আছে, কিন্তু মধ্যৱৰ্তী শংখ আৰু দক্ষিণৱৰ্তী শংখ বিৰল আৰু ইয়াৰ ব্যৱহাৰ বিশেষভাৱে উপকাৰী বুলি বিবেচিত হয়। পূজাস্থলীত বগা ৰঙৰ শংখ ৰখা আৰু ব্যৱহাৰ কৰিলে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।

গোলাপ ফুল

গোলাপ ফুল আৰু ইয়াৰ সুগন্ধি দুয়োটা লক্ষ্মী দেৱীৰ অতি প্ৰিয়। নিয়মিতভাৱে দেৱী লক্ষ্মীক সুগন্ধি বা গোলাপ ফুল আগবঢ়াই ভাল ব্যৱসায় আনে। লক্ষ্মী দেৱীক গোলাপৰ পাহিৰে অভিষেক কৰি ঋণ আঁতৰোৱা হয়। প্ৰতি শুকুৰবাৰে দেৱী লক্ষ্মীক গোলাপৰ মালা আগবঢ়ালে দৰিদ্ৰতা নাইকিয়া হয়।

স্ফটিক গুটি

স্ফটিক শুক্ৰ গ্ৰহৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আৰু ই ভৱিষ্যৎৰ প্ৰতীক। লক্ষ্মী দেৱীৰ মন্ত্ৰ কেৱল স্ফটিক মালাৰে জপ কৰিব লাগে। লক্ষ্মী দেৱীক স্ফটিক মালা আগবঢ়াওক। স্ফটিক মালা পিন্ধিলে দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়।

শ্ৰীহৰি বিষ্ণু

শ্ৰী হৰি অবিহনে লক্ষ্মী দেৱীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব নোৱাৰি। ঘৰৰ পূজাস্থলীত বিষ্ণু আৰু লক্ষ্মীৰ মূৰ্তি ৰাখক। নিয়ম অনুসৰি নিতৌ পূজা কৰক। সমগ্ৰ পৰিয়ালটো আৰ্থিকভাৱে লাভৱান হ’ব আৰু পাৰস্পৰিক প্ৰেম থাকিব।

ঘিউৰ লেম্প

লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাৰ সময়ত ঘিউৰ লেম্প জ্বলাব লাগে। এই লেম্পটো চাৰিমুখীয়া হ’লে বহুত ভাল হ’ব। বগা ধাতু বা মাটিৰ লেম্পত জ্বলাই দিব লাগে। সন্ধিয়া পূজাস্থলীত ঘিউৰ চাকি জ্বলাই ঘৰত ধন অপচয় ৰোধ কৰে।

টকা সঞ্চয় কৰাৰ এক উত্তম উপায়

মা লক্ষ্মী চঞ্চল। তাই কেতিয়াও এটা ঠাইত, ক’তো নাথাকে। কিন্তু যদি আমি দেৱী লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পাওঁ তেতিয়া জীৱনটো সুখেৰে পাৰ হৈ যায়। যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত ধন সঞ্চয় নকৰে বা পোৱাৰ লগে লগে খৰচ নকৰে, তেন্তে অলৌকিক সমাধানে আপোনাৰ সমস্যাৰ সমাধান কৰিব পাৰে। শুকুৰবাৰে দেৱী লক্ষ্মীক খীৰ অৰ্পণ কৰক। তাত চেনিৰ সলনি চুগাৰ কেণ্ডি দিব। আপোনাৰ আৰ্থিক চিন্তা অতি সোনকালে নাইকিয়া হৈ যাব।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment