শনিৰ সদে সতী কি জানে? এই সময়ত এইবোৰ কাম নকৰিব, শনি দেৱৰ খং উঠিব পাৰে।

আপোনালোকক কওঁ যে যিকোনো ৰাশিৰ ওপৰত শনিৰ সদে সতীৰ প্ৰভাৱ সাত বছৰলৈকে থাকে, যাৰ বাবে এই সময়ছোৱাত এজন ব্যক্তিয়ে জীৱনত বহু ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। গতিকে শনিৰ সদেসতীত সাৱধান হ’ব লাগে আৰু কিছুমান কামৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে।

হিন্দু ধৰ্মত ন্যায়ৰ দেৱতা হিচাপে পূজা কৰা শনি দেৱৰ বহু নিয়ম আছে যিবোৰ শনি দেৱক পূজা কৰাৰ সময়ত মানি চলাৰ প্ৰয়োজন। আচলতে শনি দেৱ যেতিয়া কাৰোবাৰ লগত সুখী হয় তেতিয়া তেওঁৰ জীৱনৰ সমস্যাবোৰ আঁতৰি যায়। একে সময়তে শনি দেৱৰ খং উঠিলে হয়তো কঠোৰ শাস্তিৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব।

শনিৰ প্ৰভাৱ কি জানি লওক:

আচলতে শনিদেৱৰ স্বভাৱটো হ’ল তেওঁৰ খুব সোনকালে খং উঠে। শনি দেৱৰ ন্যায় কৰ্মৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ব্যক্তিজনক তেওঁৰ কৰ্ম অনুযায়ী ফলাফল দিয়ে। গতিকে শনি দেৱৰ শাস্তিৰ পৰা কাকো ৰক্ষা কৰিব নোৱাৰি। শনি সাদে সতীৰ প্ৰভাৱত থকা লোকসকলে সেই সময়ছোৱাত স্বাস্থ্য, ধন, পৰিয়াল, কেৰিয়াৰৰ সৈতে জড়িত প্ৰত্যাহ্বানৰ দৰে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

শনিৰ সদে সতী কেনেকুৱা দেখা যায়?

তথ্য অনুসৰি শনি দেৱেও প্ৰতিটো গ্ৰহৰ দৰে এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ছোৱাত ৰাশি সলনি কৰে। আনহাতে প্ৰায় ডেৰ-দুবছৰৰ পিছত শনি দেৱে এটা ৰাশিৰ পৰা আন এটা ৰাশিলৈ প্ৰৱেশ কৰে। কিন্তু এই সংক্ৰমণ ঘটিলে শনি একেলগে তিনিটা ৰাশিত সদে সতী হৈ পৰে। ইয়াত শনিৰ ধৈয়াও দুটা ৰাশিৰ ওপৰত গঢ় লৈ উঠে। মন কৰিব যে ২০২৪ চনৰ জানুৱাৰী মাহত নিজেই শনি মকৰ ৰাশিৰ পৰা কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিছিল। সেয়েহে বৰ্তমান মকৰ ৰাশি, কুম্ভ আৰু মীন ৰাশিত শনিৰ সদে সতী চলি আছে।

সদে সতী সময়ত এইবোৰ কাম কেতিয়াও নকৰিব:

তৰ্ক-বিতৰ্ক এৰক: সদে সতী সময়ত তৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে কাৰণ ই আপোনাক বিপদ আৰু মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

অকলে যাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক: সাদে সতী সময়ত বিশেষকৈ ৰাতি অকলে যাত্ৰা কৰাটো পৰিহাৰ কৰিব লাগে। কেতিয়াও নকৰিব।

এইবোৰ বস্তু পৰিহাৰ কৰক: সদেছাতিৰ সময়ত বিশেষকৈ শনিবাৰ আৰু মঙলবাৰে কেতিয়াও মাংস বা মাংস সেৱন নকৰিব আৰু লগতে ক’লা কাপোৰ, চামৰা আৰু লোহাৰ সামগ্ৰী কেতিয়াও কিনিব নালাগে।

দুখীয়া আৰু অসহায়ক সন্মান কৰক: শনি যদি আপোনাৰ ওপৰতো সদে সতিত থাকে, তেন্তে দুখীয়া আৰু অসহায় মানুহক কেতিয়াও হাৰাশাস্তি নকৰিব আৰু কেতিয়াও অপমান নকৰিব।

(অস্বীকাৰ- ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ সাধাৰণ তথ্যৰ ভিত্তিত দিয়া হৈছে। AxominfoDigital এ সঁচা আৰু সঠিক বুলি দাবী কৰা নাই।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment