আজি কলাষ্টমী! পূজাৰ কৰোতে নকৰিব এই ভুলবোৰ, নহলে জীৱনটো সমস্যাৰে আগুৰি থাকিব

Masik Kalashtami 2024:  কলাষ্টমী ভগৱান কাল ভৈৰৱক প্ৰতি মাহৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ অষ্টমী দিৱসত পূজা কৰা হয়। ভগৱান কাল ভৈৰৱক ভগৱান শিৱৰ ৰুদ্ৰৱতাৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। ১ মে’ বুধবাৰে বৈশাখ মাহৰ কলাষ্টমী উদযাপন কৰা হ’ব। কলাষ্টমীৰ দিনা কাল ভৈৰৱক উপযুক্ত ৰীতি-নীতিৰে পূজা কৰিব লাগে আৰু কিছু কথা মনত ৰাখিব লাগে। অন্যথা আপোনাৰ জীৱনত বহু ধৰণৰ সমস্যা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰে। আহকচোন, কলাষ্টমীৰ দিনটোত কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে জানো।

কালাষ্টমীত এই নিয়ম মানি চলক

কালাষ্টমীৰ দিনা কাকো গালি-গালাজ বা মিছা কথা নকব। এই কাম কৰি কাল ভৈৰৱ খং উঠিব পাৰে।

কলাষ্টমীৰ দিনটো অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত এই দিনটোত মাংস আৰু মদৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে।

কলাষ্টমীৰ দিনা চোকা বস্তু ব্যৱহাৰ কৰিব নালাগে। এনে কৰিলে যথেষ্ট ক্ষতি হয়।

কলাষ্টমীৰ দিনা অসহায় মানুহ, জীৱ-জন্তু বা চৰাইক হাৰাশাস্তি নকৰিব। এই কাম কৰি জীৱনত বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়।

মাহেকীয়া কলাষ্টমী পূজা পদ্ধতি

মাহেকীয়া কলাষ্টমীৰ দিনা ৰাতিপুৱা দৈনন্দিন কামৰ পৰা অৱসৰ লোৱাৰ পিছত স্নান পানীত গংগা পানী মিহলাই গা ধুব লাগে। ইয়াৰ পিছত পৰিষ্কাৰ কাপোৰ পৰিধান কৰি সূৰ্য্য ঈশ্বৰক অৰ্ঘ্য অৰ্পণ কৰক, ইয়াৰ পিছত ভগৱান কাল ভৈৰৱক পূজা কৰি ভগৱান শিৱক অভিষেক কৰক।

ভৈৰৱ ভৈৰৱৰ সন্মুখত এটা দীপ জ্বলোৱা। এই সময়ত শিৱ চলিছা, শিৱ স্তোত্ৰ পাঠ কৰি শিৱমন্ত্ৰ জপ কৰিব। শেষত ভগৱান শিৱৰ আৰতি কৰক। নিশা কালত সঠিক ৰীতি-নীতিৰে পুনৰ ভৈৰৱক পূজা কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment