মঙলবাৰে এই ৫টা প্ৰতিকাৰ কৰক, ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহৰ স্থান শক্তিশালী হ’ব।

মংগলৱাৰ কে উপয়ঃ হিন্দু ধৰ্মত সপ্তাহৰ প্ৰতিটো দিন কোনোবা কোনোবা দেৱতা বা দেৱীৰ নামত উচৰ্গা কৰা হয়। মঙলবাৰে হনুমান ভগৱান পূজাৰ দিন। মঙলবাৰটো শ্ৰী ৰাম ভক্ত হনুমান জীলৈ উৎসৰ্গা কৰা হয়, আজিৰ দিনটোত বজৰম্বলী পূজা কৰি ভক্তসকলৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। যিসকলৰ ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহৰ দোষ আছে তেওঁলোকেও এই দিনটোত পূজা, উপবাস আৰু লগতে কিছু প্ৰতিকাৰো কৰিব লাগে, যাতে তেওঁলোকে জীৱনত উপস্থিত থকা যন্ত্ৰণা, দুখ আৰু ৰাশিফলৰ দোষৰ পৰা মুক্ত হয়। জ্যোতিষৰ মতে মঙলবাৰে কিছু প্ৰতিকাৰ কৰিলে জীৱনৰ সকলো ধৰণৰ বিপদ নোহোৱা হৈ যায়।

মঙলবাৰে কোনটো কৌশল কৰিব?

জ্যোতিষৰ মতে মঙলবাৰে এটা তামোল ৰঙা কাপোৰত বান্ধি হনুমান মন্দিৰ বা যিকোনো নদীত ভাঁহি থ’ব লাগে। একেৰাহে সাতটা মঙলবাৰে এই কাম কৰি থাকিব। মঙলবাৰে এই কৌশলটো কৰিলে ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহৰ স্থান শক্তিশালী হয়, যাৰ ফলত মংগল দোষ আঁতৰি যায়। ভয় আৰু বিপদৰ পৰাও সকাহ দিয়ে।

মঙলবাৰে এই ৬ টা ব্যৱস্থা কৰক, জীৱনৰ বিপদবোৰ নাইকিয়া হৈ যাব

  • বজৰং বালি মংগল গ্ৰহৰ প্ৰভু, গতিকে আপোনাৰ ৰাশিফলত যদি মংগল গ্ৰহত কোনো দোষ আছে তেন্তে মঙলবাৰে নিশ্চয়কৈ ভগৱান হনুমানক পূজা কৰক। ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহৰ দোষ আঁতৰোৱাৰ লগে লগে পৰিস্থিতিও অধিক শক্তিশালী হ’ব।
  • যদি আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে মঙলবাৰে বান্দৰটোক গুড়, চঁহ, কল বা বাদাম খুৱাওক।
  • ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি কমেও এঘাৰটা মঙলবাৰৰ বাবে এই কাম কৰিব লাগিব। আয়ৰ উৎস বৃদ্ধি পাব আৰু আৰ্থিক লাভৰ সম্ভাৱনাও থাকিব।
  • আৰ্থিক সংকট দূৰ কৰিবলৈ হনুমানজীৰ মন্দিৰত গৈ মঙলবাৰে পূজা কৰিব লাগে। সৰিয়হৰ তেল ঢালি মন্দিৰত এটা লেম্প জ্বলাই দিব।
  • লেম্প জ্বলোৱাৰ পিছত হনুমানজীৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত বহি হনুমান চলিছা পঢ়ক, এনে কৰিলে টকা সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ ক্ৰমান্বয়ে নাইকিয়া হৈ যাব।
  • যদি আপুনি ঋণৰ বোজাই অশান্তি দিছে, তেন্তে মঙলবাৰে নিশ্চিতভাৱে উপবাস কৰক। ওম হনুমতে নমহ ১০৮ বাৰ জপ কৰক।
  • মঙলবাৰে হনুমান জীক বুণ্ডী প্ৰসাদ আগবঢ়াওক। এই প্ৰসাদ ঘৰলৈ নানিব আৰু এই প্ৰতিকাৰ ৫-৬ সপ্তাহলৈকে অবিৰতভাৱে কৰিব।
  • ধন বঢ়াবলৈ এটা তামোল লৈ নিজৰ ওপৰত সাতবাৰ ঘূৰাই হনুমান মন্দিৰলৈ গৈ তাতেই অৰ্পণ কৰক।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment