সোমবাৰে এই ৩টা অলৌকিক প্ৰতিকাৰ কৰক, কেইদিনমানৰ পিছত আপোনাৰ দুৰ্ভাগ্য সলনি হ’ব।

আজিৰ দিনটোত ভগৱান শিৱ আৰু মাতৃ পাৰ্বতীৰ বাবে ব্ৰত পালন কৰি আচাৰ-ব্যৱহাৰেৰে পূজা কৰা হয়। শিৱ পুৰাণত ইংগিত দিয়া হৈছে যে ভগৱান শিৱক পূজা কৰিলে সাধকৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। ইয়াৰ লগতে সুখ আৰু সৌভাগ্যও বৃদ্ধি পায়। সেয়েহে সোমবাৰে ভক্তসকলে ভগৱান শিৱক পূজা কৰে।

সনাতন ধৰ্মত সোমবাৰটো ভগৱান শিৱৰ প্ৰতি উৎসৰ্গা কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত ভগৱান শিৱ আৰু মাতৃ পাৰ্বতীৰ বাবে ব্ৰত পালন কৰি আচাৰ-ব্যৱহাৰেৰে পূজা কৰা হয়। শিৱ পুৰাণত ইংগিত দিয়া হৈছে যে ভগৱান শিৱক পূজা কৰিলে সাধকৰ সকলো কামনা পূৰণ হয়। ইয়াৰ লগতে সুখ আৰু সৌভাগ্যও বৃদ্ধি পায়। সেয়েহে সোমবাৰে ভক্তসকলে ভগৱান শিৱক পূজা কৰে। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰতো সোমবাৰে ল’বলগীয়া বিশেষ ব্যৱস্থাৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। এই ব্যৱস্থাসমূহ গ্ৰহণ কৰিলে আপোনাৰ দুৰ্ভাগ্যও সলনি হয়। যদি আপুনিও জীৱনত প্ৰচলিত দুখ আৰু সংকটৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব বিচাৰে তেন্তে সোমবাৰে পূজাৰ সময়ত এই প্ৰতিকাৰসমূহ নিশ্চিতভাৱে কৰক। আমাক জনাওক-

  • যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত অশুভ গ্ৰহৰ প্ৰভাৱত অশান্তি পাইছে, তেন্তে সোমবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰি ৰীতি-নীতি অনুসৰি ভগৱান শিৱক পূজা কৰক। এই সময়ত গংগা পানীত ক’লা তিল মিহলাই ভগৱান শিৱক অভিষেক কৰক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে জীৱনত প্ৰচলিত যন্ত্ৰণা আৰু দুখ-কষ্ট নাইকিয়া হৈ যায়।
  • যদি আপুনি মানসিক চাপৰ পৰা সকাহ পাব বিচাৰে তেন্তে সোমবাৰে স্নান আৰু ধ্যান কৰাৰ পিছত ভগৱান শিৱ আৰু মাতৃ পাৰ্বতীক পূজা কৰক। এই সময়ত ভগৱান শিৱক কেঁচা গাখীৰেৰে অভিষেক কৰক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে চন্দ্ৰ ৰাশিফলত শক্তিশালী হৈ পৰে। ৰাশিফলত চন্দ্ৰ সবল হ’লে মন সুখী হৈ থাকে।
  • যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত শুক্ৰ দুৰ্বল হয় তেন্তে সোমবাৰ আৰু শুকুৰবাৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰক। এই সময়ত গংগাজলত মৌ আৰু সুগন্ধি মিহলাই ভগৱান শিৱক অভিষেক কৰক। এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে শুক্ৰ ৰাশিফলত শক্তিশালী হয়। ৰাশিফলত যদি শুক্ৰ শক্তিশালী হয় তেন্তে সুখ বাঢ়ে।
  • যদি আপুনিও শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ ল’ব বিচাৰে তেন্তে সোমবাৰে পূজাৰ সময়ত শামী পাত গংগা পানীত মিহলাই ভগৱান শিৱক অভিষেক কৰক। এই প্ৰতিকাৰ অনুসৰণ কৰিলে আৰ্থিক সংকট নাইকিয়া হয়।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment