সম্পৰ্কত আপোনাৰ সংগী নহয় নেকি সুখী? এই চিনবোৰৰ সৈতে জানক

Relationship Tips: যিকোনো সম্পৰ্কত আৱেগৰ উত্থান-পতন হোৱাটো স্বাভাৱিক। কিন্তু সম্পৰ্কটো সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ আপোনাৰ সংগী সুখী হোৱাটো জৰুৰী। যদি আপোনাৰ সংগী কোনো কাৰণত সুখী নহয় তেন্তে সেই লক্ষণসমূহ বুজাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। বহু সময়ত মানুহে সম্পৰ্কত সুখী নহ’লেও সুখী হোৱাৰ অভিনয় কৰে, কিন্তু এনেদৰে সম্পৰ্কটো দীৰ্ঘদিন ধৰি চলাই ৰখাটো অতি কঠিন হৈ পৰে।

যিকোনো অসুখী সম্পৰ্কত থকাটো মানসিক চাপৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, বিশেষকৈ যিজন সংগীয়ে সম্পৰ্কটোত নিজৰ সকলো শক্তি প্ৰয়োগ কৰি সফল কৰিব বিচাৰে। ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ মন আৰু শৰীৰত বহুত বেয়া প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে আজি আমি আপোনালোকক এনে কিছুমান লক্ষণৰ বিষয়ে ক’ম যাৰ দ্বাৰা আপুনি গম পাব পাৰে যে আপোনাৰ সংগী সুখী নহয়। এই লক্ষণসমূহ চিনি পালে আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কক শক্তিশালী কৰাৰ বাবে কিছু উন্নত পদক্ষেপ ল’ব পাৰে।

যোগাযোগৰ অভাৱ- যিকোনো সম্পৰ্কত যোগাযোগৰ অভাৱ এটা বিপদজনক লক্ষণ। যদি আপোনাৰ সংগীয়ে অকলে থাকিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, নিজৰ অনুভৱ প্ৰকাশ কৰা নাই, বা কথা-বতৰাৰ পৰা আঁতৰি গৈছে, তেন্তে এইবোৰ আপোনাৰ সংগীয়ে কিবা কাৰণত সুখী নহয় বুলি লক্ষণ। এনে পৰিস্থিতিত সংগীৰ সৈতে মুকলিকৈ কথা পতা আৰু তেওঁৰ অনুভৱ বুজি পোৱাটো জৰুৰী।

আৱেগিক দূৰত্ব- যিকোনো সম্পৰ্কত আৱেগিক শক্তি অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কিন্তু যদি আপুনি অনুভৱ কৰে যে আপোনাৰ সংগীয়ে আৱেগিকভাৱে আপোনাৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখিছে তেন্তে ই তেওঁ সুখী নহয় বুলি লক্ষণ। এনে পৰিস্থিতিত সংগীৰ সৈতে আৱেগিক সম্পৰ্ক মজবুত কৰাটো জৰুৰী। একেলগে সময় কটাওক আৰু ইজনে সিজনৰ জীৱনৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হওক।

ৰুটিন আৰু অভ্যাসৰ পৰিৱৰ্তন- যদি আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ দৈনন্দিন ৰুটিন বা অভ্যাসত পৰিৱৰ্তন লক্ষ্য কৰে, তেন্তে সেয়া সংগী সুখী নহয় বুলি লক্ষণ। এইটো হোৱাৰ লগে লগে আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে কথা পাতি এই পৰিৱৰ্তনৰ কাৰণ সুধিব লাগে।

বিৰক্ত হোৱা বা উত্তেজনাত পৰা – যদি আপোনাৰ সংগীয়ে সৰু সৰু কথাত বিৰক্তি, খং বা মানসিক চাপত ভুগিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে, তেন্তে ই তেওঁ সুখী নহয় বুলি কোৱাৰ লক্ষণ। এই বিষয়ত তেওঁৰ লগত কাজিয়া কৰাৰ পৰিৱৰ্তে পৰিস্থিতি বুজি লওক আৰু ঠিক কৰাৰ কথা চিন্তা কৰক। সংগীৰ লগত উত্তেজনা আৰু খংৰ কাৰণ জানি লওক।

ভৱিষ্যত পৰিকল্পনা নকৰা- যদি আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ লগত ভৱিষ্যতৰ কোনো পৰিকল্পনা কৰা নাই তেন্তে ই আপোনাৰ সৈতে সম্পৰ্কত তেওঁ সুখী নহয় বুলি কোৱাৰ লক্ষণ। এই কথা জানিবলৈ নিজৰ মাজতে মুকলিকৈ নিজৰ ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা কৰক। ইজনে সিজনৰ ইচ্ছা বুজি পোৱা আৰু ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে একেদৰে চিন্তা কৰিলে আপোনাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব পাৰে।

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment