এই গ্ৰহটোৰ বাবেই মানুহ এলেহুৱা হৈ পৰে, বহু কাম আধৰুৱা হৈ থাকে।

Astrology: ৰাশিফলত থকা গ্ৰহবোৰৰ দিশ আৰু অৱস্থাৰ বাবে মানুহৰ জীৱনত বহু পৰিৱৰ্তন ঘটে। প্ৰকৃতি, আচৰণ, খাদ্য আদিও গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰমণ্ডলৰ লগত জড়িত। এলাহ গ্ৰহবোৰৰ অৱস্থানৰ বাবেও হ’ব পাৰে। বহুতে ইচ্ছা নকৰাকৈয়ে এলাহৰ বলি হৈ পৰে, যাৰ বাবে জীৱনৰ বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম আধৰুৱা হৈ থাকে। বৈদিক জ্যোতিষৰ মতে ৰাশিফলৰ তৃতীয় আৰু একাদশ স্থানটো বীৰত্বৰ, যাৰ দুৰ্বলতাৰ বাবে ব্যক্তিজন এলেহুৱা হৈ পৰে।

দুৰ্বল শনিৰ বাবে মানুহ এলেহুৱা হৈ পৰে

শনিক এলাহৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ বুলি গণ্য কৰা হয়। শনিৰ দুৰ্বল অৱস্থানৰ বাবে ব্যক্তিজন এলাহৰ বলি হয়। এই গ্ৰহৰ ক্ৰোধৰ বাবে মানুহৰ এলাহ ইমানেই বাঢ়ি যায় যে বিচনাৰ পৰা উঠিবলৈও মন নাযায়। মাত্ৰ কামটোৰ কথা ভাবিছে, কিন্তু কৰিবলৈ অক্ষম।

এই গ্ৰহবোৰ এলাহৰ বাবেও দায়ী হ’ব পাৰে

চন্দ্ৰ, বৃহস্পতি আৰু শুক্ৰকো এলাহৰ বাবে দায়ী বুলি গণ্য কৰা হয়। চন্দ্ৰই যেতিয়া আৰোহীৰ অৱস্থানত নিজৰ প্ৰভাৱ এৰি দিয়ে, তেতিয়া ব্যক্তিজন এলেহুৱা হৈ পৰে। ব্যক্তিজনে শাৰীৰিকভাৱে দুৰ্বল অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। শুক্ৰৰ আৰোহীৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰাৰ বাবে এজন ব্যক্তিৰ কাম কৰিবলৈ মন নাযায়। ৰাশিফলত বৃহস্পতি প্ৰধান গ্ৰহ হ’লেও ব্যক্তিজন এলেহুৱা।

বিজ্ঞানে কি কয়?

বিজ্ঞানৰ মতে এলাহৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ হৈছে মানুহৰ খাদ্যাভ্যাস। খাদ্যত কাৰ্বহাইড্ৰেট আৰু কেলৰিযুক্ত খাদ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰিলে এলাহ বৃদ্ধি পায়। গতিকে গ্ৰহবোৰৰ লগতে সক্ৰিয় আৰু ফিট হৈ থাকিবলৈ হ’লে খাদ্যাভ্যাস সঠিকভাৱে ৰখাৰ প্ৰয়োজন।

(অস্বীকাৰ: এই লেখাটোৰ উদ্দেশ্য কেৱল সাধাৰণ তথ্য ভাগ-বতৰা কৰা, যিটো গ্ৰন্থ, বিশ্বাস আৰু বিভিন্ন মাধ্যমৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি তৈয়াৰ কৰা হৈছে। AxominfoDigital য়ে এইবোৰ কথাৰ সত্যতা আৰু সঠিকতা নিশ্চিত নকৰে।)

এই লেখাটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ মতামত কমেণ্ট কৰি জনাওক। লগতে, যদি আপুনি এই লেখাটো ভাল পাইছে তেন্তে ইয়াক শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আন অনুৰূপ লেখা পঢ়িবলৈ NewsLiner Assam ফেচবুক পেজটো LIke আৰু Follow কৰি আমাৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকক।

Leave a Comment